Reklama

Wyrzucił szczeniaki na ulicy! Policja szuka sprawcy

Opublikowano:
Autor:

Wyrzucił szczeniaki na ulicy! Policja szuka sprawcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę" - tak stanowi art. 1 ustawy o ochronie zwierząt. Zdecydowanym brakiem takich cech wykazał się ktoś, kto porzucił na jednej z ulic w Kutnie w plastikowej skrzynce bezbronne szczeniaki.

Do tego przykrego incydentu doszło wczoraj przy jednym ze skrzyżowań. Dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że u zbiegu ulic Niemcewicza i Powstania Styczniowego jeden z mieszkańców naszego powiatu znalazł dwa porzucone szczeniaki w plastikowej skrzynce. Zwierzaki znajdują się obecnie w schronisku dla zwierząt.

Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt i apelują do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy porzucenia szczeniaków o kontakt z policją. W przedmiotowej sprawie telefonować można do dyżurnego kutnowskiej komendy tel. (24) 253 21 00 lub 997 i 112.

- Przypominamy jednocześnie, że ustawa o ochronie zwierząt zabrania znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z zapisami tej ustawy za znęcanie uznawane jest między innymi „porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”. Ci którzy w ten sposób traktują zwierzęta muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania i odpowiedzialnością karną. W myśl obowiązujących przepisów za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE