Reklama

Wystawa pt. „Władze dekoracji, dekoracje władzy”

Opublikowano:
Autor:

Wystawa pt. „Władze dekoracji, dekoracje władzy” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Władze dekoracji, dekoracje władzy”, czyli rzecz o sztuce baroku i czasów saskich, o pięknie przedmiotu, o jego użyteczności w odwracaniu uwagi od szpetot istotnych naszego na tej ziemi bytowania”.To tytuł ekspozycji, którą od 27 października można będzie oglądać w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Na wystawie prezentowane będą elementy dekoracyjne, meble, malarstwo, grafiki i księgi z epoki. Wśród eksponatów znajdą się, m.in. dzieła Rembrandta i Rubensa.

Ekspozycja, zgodnie z tytułem, poświęcona jest zależnościom między przedmiotami a czasami, w których powstawały i służyły. Wbrew pozorom, bez Internetu i globalnie znanych marek, w wiekach XVII i XVIII życie ludzkie poddane było podobnym co dziś zależnościom i oddziaływaniom.

Zamiast koncernów panowały monarchie, ludzi jednoczyły i dzieliły religie. Walka o dominacje w różnych sferach życia przynosiła nie tylko straty, przyczyniała się również do powstawania wiekopomnych dzieł, rodziła style uwodzące urodą do dziś. Z eksponatów i historii z tamtych czasów powstała wystawa, na której wernisaż kutnowskie muzeum zaprasza 27 października o godz. 17.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE