Reklama

Wyższe wynagrodzenie dla burmistrza utrzymane

Opublikowano:
Autor:

Wyższe wynagrodzenie dla burmistrza utrzymane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony piątek radni gminy Żychlin obradowali po raz pierwszy w nowej kadencji. Prócz ślubowania i uroczystego zainaugurowania sesji podjęto także uchwałę w sprawie wynagrodzenie burmistrza Grzegorza Ambroziaka.

Ustalenie wynagrodzeń włodarzy jednostek samorządu terytorialnego jest jedną z pierwszych kwestii uchwalanych przez radę. W Żychlinie podjęto ją już podczas pierwszej sesji obok złożenia ślubowania przez radnych i burmistrza, wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

Zgodnie z treścią uchwały wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 4,7 tys. zł, dodatek funkcyjny - 1,9 tys.. Burmistrz otrzyma również dodatek specjalny w wysokości 2 442 zł. i dodatek za wieloletnią pracę wynoszący 940 zł. Łączna kwota miesięcznej pensji burmistrza gminy Żychlin Grzegorza Ambroziaka wyniesie zatem 9 982 zł.

Wynagrodzenie włodarza nie zmieniło się zatem od czerwca tego roku, jednak jest ono wyższe w stosunku do poprzedniej kadencji. W VII kadencji Grzegorz Ambroziak zarabiał 9920 zł, zaś zgodnie z treścią uchwały z dnia 14 czerwca 2018 r. rada podniosła je do kwoty obecnej, czyli 9982 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE