Reklama

X Puchar Krośniewic w Futsalu

Opublikowano:
Autor:

X Puchar Krośniewic w Futsalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach wraz z Burmistrz Krośniewic Julianną Barbarą Herman serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sportu na X Puchar Krośniewic w Futsalu, który odbędzie się w sobotę, 23 marca w hali sportowej w Krośniewicach przy ulicy Łęczyckiej 19a (wejście od strony Gimnazjum, parking przy ul. Łęczyckiej).

REGULAMIN ROZGRYWEK

1. CEL TURNIEJU:
- popularyzacja futsalu – halowej odmiany piłki nożnej wśród dorosłych;
- propagowanie zasad fair-play;
- rozwijanie umiejętności gry w halową piłkę nożną;
- wyłonienie najlepszej drużyny w X Pucharze Krośniewic w Futsalu.

2. TERMIN: 23.03.2013 r. (sobota) godz. 9.00 – 16.00

3. MIEJSCE: Hala sportowa GCKSiR w Krośniewicach, ul. Łęczycka 19a.

4. ORGANIZATOR: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

5. UCZESTNICTWO: W turnieju, mogą brać udział wszyscy chętni zawodnicy uprawiający amatorsko Futsalu (niezarejestrowani w rozgrywkach PZPN na sezon 2012/2013). Zespół składa się maksymalnie z 12 zawodników (gra 4 zawodników w polu plus bramkarz, max. 7 rezerwowych). Zgłoszenie do turnieju jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i przepisów gry zaproponowanych przez Organizatora.

Wszystkie drużyny ubezpieczają zawodników na koszt własny!.

6. KOSZTY: Wpisowe 100 zł od drużyny, płatne gotówką do 21 marca.

7. NAGRODY:

- puchary dla 3 najlepszych drużyn;
- statuetki dla Najlepszego Snajpera, MVP turnieju oraz Najlepszego Bramkarza

PRZEPISY GRY:

Mecz inauguracyjny -9.00 planowane zakończenie - 16.00 (czas gry może ulec wydłużeniu w przypadku dużej ilości chętnych drużyn).

Liczba drużyn: planuje się przyjęcie 10 zespołów do rywalizacji w turnieju.

Na boisku występuje 5 zawodników (4+bramkarz).

Rzut karny wykonywany jest z linii 7 metrów.

Czas gry w turnieju: 1 x 12 minut. (Czas gry może ulec zmianie w przypadku większej lub mniejszej liczby drużyn chętnych do uczestnictwa w zawodach)

Rzuty z linii autowej wykonywane są nogą.

Zmiany zawodników następują systemem hokejowym przy linii środkowej boiska.

KARY:

Obowiązuje zakaz gry wślizgiem!. (Gdy zawodnik zagra wślizgiem drużyna ukarana jest– rzutem wolny bezpośrednimi kara indywidualną, dla zawodnika. Zabrania się także gry ciałem oraz gwałtownego atakowania przeciwnika w pobliżu trybun.

Żółta kartka – 2 minuty, drużyna przeciwna gra w przewadze do strzelenia bramki lub upływu czasu, na który orzeczona została kara. Po otrzymaniu czerwonej kartki zawodnik opuszcza boisko również na 2 minuty, ale nie może już wrócić na nie do końca spotkania.

W przypadku drastycznego naruszenia przepisów (uderzenie sędziego, przeciwnika, użycie wulgarnych słów w stosunku do sędziego, organizatora lub zawodnika drużyny przeciwnej) lub innych przypadków niesportowego zachowania, sędzia wspólnie z organizatorem może wykluczyć zawodnika z gry do końca Mistrzostw.

KOLEJNOŚĆ MIEJSC:

O kolejności miejsc w grupie eliminacyjnej decyduje: ilość zdobytych punktów, a przy równej ilości punktów między dwoma drużynami o awansie rozstrzyga:

1) bezpośredni pojedynek,
2) korzystniejsza różnica pomiędzy zdobytymi i utraconymi bramkami we wszystkich meczach w grupie,
3) większa ilość zdobytych bramek we wszystkich meczach w grupie.

W przypadku uzyskania przez trzy drużyny takiej samej ilości punktów, decyduje „mała tabela” sporządzana z wynikami jakie padły między zainteresowanymi awansem drużynami (decydują kolejno bilans lub większa ilość zdobytych bramek).

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepszy Snajper (Król Strzelców) – zdobywca największej liczby bramek w całych zawodach, w przypadku równej ilości, zawodnik, którego drużyna zajęła wyższe miejsce.

MVP turnieju oraz Najlepszy Bramkarz – wybierani przez sędziów i organizatora tuż przed zakończeniem zawodów

POSTANOWIENIA DODATKOWE:

Zawodnicy uczestnicząc w rozgrywkach wyrażają zgodę na publikowanie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej www.krosniewice.net i innych serwisów, swojego imienia, nazwiska oraz fotografii wykonanych w trakcie meczów lub w trakcie rozdawania nagród.

Organizator X Pucharze Krośniewic w Futsalu nie ponosi odpowiedzialności prawnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu osób biorących udział w rozgrywkach, Organizator nie ubezpiecza od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kradzieży.

ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W ZAWODACH UBEZPIECZAJĄ SIĘ NA WŁASNY KOSZT.

Szczegółowy terminarz rozgrywek podany zostanie po zamknięciu listy chętnych drużyn i podany do wiadomości na stronie internetowej organizatora www.krosniewice.net

Przystąpienie drużyny do turnieju jest jednoznaczne z akceptacją regulaminuX Puchar Krośniewic w Futsalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE