Reklama

Reklama

XI Mityng o "Różę Kutna" już za nami

Opublikowano: sob, 4 lip 2015 21:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu dzisiejszym odbył się wyczekiwany przez miłośników sportu Mityng o "Różę Kutna". To już XI edycja imprezy organizowanej w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Zawody zgromadziły nie tylko wyjątkowo wielu uczestników, ale także obecną na trybunach dużą widownię. Wyniki zawodów prezentujemy w załączniku.

Reklama

Mityng jak co roku odbył się na Stadionie Miejskim w Kutnie. Prawdziwie wakacyjna pogoda i wysoka temperatura dawały się we znaki zawodnikom, ale również przyczyniły się do licznego przybycia obserwatorów, nie tylko z Kutna. Dużą część publiczności stanowiły osoby z otoczenia zawodników pochodzących z różnych zakątków Polski.

-To już XI edycja zawodów, i w tym roku cieszy się wyjątkowo dużą popularnością - mówi działacz sportowy Marek Witkowski. - Zwykle w mityngu bierze udział około 150 zawodników, w tym roku liczba ta zwiększyła się dwukrotnie. To dobry znak, gdyż można zauważyć rosnącą popularność lekkiej atletyki wśród młodych sportowców.

Mityng o "Różę Kutna" odbywa się w ramach lekkoatletycznego Pucharu Polski. Mogą w nim brać udział osoby zrzeszonego w klubach sportowych, należące do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Niektórzy zawodnicy od kilku lat pojawiają się w Kutnie, by zmierzyć się w sporcie z innymi zdolnymi uczestnikami, jednak znaczna część pojawiła sie na kutnowskich zawodach po raz pierwszy.

- Na Mityngu o "Różę Kutna" jestem pierwszy raz, ale mogę stwierdzić, że bardzo mi się podoba - mówi Bartosz Rożnowski, lekkoatleta z Warszawy- Taka impreza jest właściwie ostatnim "przystankiem" przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za dwa tygodnie. Dzięki temu można dodatkowo potrenować i porównać swoje wyniki z kokurentami.

-Ja jestem na Mityngu drugi raz i uważam, że zarówno w tym jak i poprzednim roku konkurencja jest bardzo wyrównana- uważą Jakub Smoliński, lekkoatleta ZTE Radom. - Faktycznie, w tym roku jest dużo więcej zawodników, jednak zdecydowanie trzymają poziom.

Lekkoatleci zmierzyli się ze sobą w następujących dyscyplinach: bieg na 100, 200 i 1500 m, bieg na 400 m przez płotki, skok wzwyż i skok w dal, a dodatkowo poza programem odbył się bieg na 400 m kobiet i trójskok. Dla najlepszych sportowców walczących w Kutnie o zwycięstwo przewidziane były nagrody. Oprócz nagród pieniężnych wprost proporcjonalnych do uzyskanego miejsca na podium, zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)