Reklama

Z Łęczycy do Krośniewic: jest nowa sekretarz miasta

Opublikowano:
Autor:

Z Łęczycy do Krośniewic: jest nowa sekretarz miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj odbyła się rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na stanowisko sekretarza gminy Krośniewice. Dwie kontrkandydatki pokonała Renata Brygier, która w swoim CV ma m.in. wieloletnie sprawowanie stanowiska sekretarza miasta Łęczyca, choć nie bez sądowych potyczek o utrzymanie posady.

W konkursie na stanowisko sekretarza oprócz Renaty Brygier kandydowały Sylwia Doniak (również z Łęczycy) oraz Dorota Galus (Kutno). Komisja konkursowa w składzie: Cezary Jankowski, Karolina Wojtczak, Katarzyna Kotlińska, Magdalena Marciniak oraz Kinga Wiśniewska wybrała ostatecznie byłą sekretarz Łęczycy.

Ostatnie lata dla Renaty Brygier były jednak mocno zagmatwane. Sekretarzem Łęczycy była przez kilka kadencji aż do maja 2016 roku, kiedy została dyscyplinarnie zwolniona z pracy przez wybranego chwilę wcześniej burmistrza Krzysztofa Lipińskiego. W lipcu Sąd Rejonowy w Kutnie przywrócił ją do pracy, jednak miasto nie dało za wygraną i odwołało się od wyroku. W międzyczasie – 23 września – na stanowisko sekretarza powołany został kto inny, jednak decyzja łódzkiego Sądu Okręgowego z 21 kwietnia 2017 roku nie pozostawiała wątpliwości i Renata Bryger musiała zostać ponownie przywrócona do pracy. Taki stan potrwał jednak jedynie około miesiąca, ponieważ pod koniec maja 2017 Renata Brygier została znowu zwolniona, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Jednak chwilę później, po usunięciu z urzędu burmistrza Lipińskiego, w lipcu 2017 roku pierwszą z decyzji pełniącej po nim obowiązki Moniki Kilar-Błaszczyk (Prawo i Sprawiedliwość) było przywrócenie Renaty Brygier. Po przegranych przez PiS wyborach w Łęczycy, Brygier przestała być sekretarzem i przesunięta została na stanowisko kierownika Wydziału Kadr i Organizacji Urzędu Miejskiego.

Teraz powróci na stanowisko sekretarza - choć w innym urzędzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE