Reklama

Z Łodzi do Kutna będziemy jechać... 2,5 godziny

Opublikowano:
Autor:

Z Łodzi do Kutna będziemy jechać... 2,5 godziny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podróżni korzystający z usług kolei muszą uzbroić się w cierpliwość. Już od marca zapowiadają się podróże dłuższe aż o godzinę, a pasażerowie będą musieli przesiadać się z pociągów do autobusów. Wszystko przez prace remontowe w Zgierzu.

Długie przerwy będą dotyczyły składów podróżujących na liniach z Łodzi do Kutna i Łowicza. Duże utrudnienia będą dotyczyły głównie pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. PKP przygotowuje się do remontu dwóch wiaduktów w Zgierzu.

Prace na jednym z nich rozpoczną się już na początku marca. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez dwa miesiące, a obie linie kolejowe – nr 15 (Łódź Kaliska – Bednary) i 16 (Łódź Widzew – Kutno) – będą na odcinkach na północ od Zgierza zamknięte.

W pierwszej kolejności ruch wstrzymany zostanie na trasie do Kutna. Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, utrudnienia potrwają do kwietnia. Czas przejazdu wydłuży się o ok. godzinę (do ponad 2,5 godziny).

– Prace w Zgierzu spowodują, iż od korekty rozkładu jazdy (tj. od 11 marca br.) zostaną wprowadzone zmiany w ruchu pociągów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Przewozy Regionalne uruchomią autobusową komunikację zastępczą, a ruch pociągów PKP Intercity zostanie poprowadzony drogą okrężną: pociągi pojadą linią nr 15, tj. z Łodzi przez Zgierz do Łowicza. Zmiany te będą obowiązywać do 7 kwietnia – mówi dla portalu rynek-kolejowy.pl Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Kolej będzie naprawiać wiadukt znajdujący się na terenie stacji Zgierz, nad ul. Długą.

– Planowana jest wymiana stalowego przęsła, które zastąpi konstrukcja tymczasowa. Naprawa ma na celu poprawę stanu wiaduktu. Dodatkowo remont pozwoli na podniesienie pionowej skrajni drogowej, która obecnie wynosi 3,6 m dla ruchu kołowego – mówi Magdalena Janus dla rynek-kolejowy.pl.

Wiadukt nad ul. Długą oraz wiadukt nad ul. Łódzką (na linii nr 15 Łódź Kaliska – Bednary) mają być całkowicie przebudowane w ramach zadania „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno”.

- Istniejące wiadukty zostaną zdemontowane i zastąpione przez nowe konstrukcje mostowe. Obiekty zostaną dostosowane do prowadzenia ruchu z wyższą prędkością – do 120 km/h, co przełoży się na sprawne prowadzenie pociągów pasażerskich i towarowych – tłumaczy rzacznik M. Janus.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE