Reklama

Reklama

Z odwiedzinami w SOSW nr 1

Opublikowano: czw, 7 maj 2015 23:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie odbywają się Dni Otwarte. Postanowiliśmy odwiedzić i zwiedzić placówkę. W szkole znajduje się 180 uczniów, zaś w internacie mieszka około 40 wychowanków. Kadra dokłada wszelkich starań, aby dzieci znalazły w ośrodku drugi dom.- Staramy się, aby dzieci czuły się tu naprawdę dobrze, nie stresowały się. Czasami w dłuższym okresie wypoczynkowym, np. ferie - dzieciaki tęsknią w domach za nami i pytają, kiedy tu wrócą. Uważam, że jest to dla nas najwyższa ocena, jaką możemy osiągnąć, gdyż nas oceniają dzieci. W końcu to z nimi spędzamy najwięcej czasu - podkreśla Jolanta Śmiałek, dyrektor ośrodka.

Reklama

W skład ośrodka wchodzą: szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa, szkoła przysposabiająca do pracy, zespół rewalidacyjno - wychowawczy i internat. Szkoła podstawowa i gimnazjum przeznaczona jest dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Z kolei do zasadniczej szkoły zawodowej uczęszczają uczniowie z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim. Szkoła ta kształci młodzież w zawodzie: cukiernik, piekarz, kucharz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Praktyki zawodowe organizowane są: na terenie warsztatów szkolnych i Ośrodka w Szkole Podstawowej Nr 9, w Hotelu Avis oraz w firmie TDJ Ozdowski.

Do szkoły przysposabiającej do pracy chodzą uczniowie z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Kierunki w których kształci szkoła to: gospodarstwo domowe i rękodzielnik wyrobów włókienniczych.

W internacie zapewnione są dwu lub cztero osobowe pokoje sypialne, bogato wyposażone świetlice, aneks kuchenny, smaczne domowe posiłki, odpłatność tylko za wyżywienie.

Ponadto na terenie placówki organizowane są zajęcia specjalistyczne, m.in.: terapia psychologiczno – pedagogiczna, muzykoterapia, arteterapia, hydroterapia. SOSW nr 1 w Kutnie posiada salę gimnastyczną, gabinet rehabilitacyjny, salę terapii ruchowej z gimnastyką korekcyjną, gabinet stymulacji polisensorycznej, salę hydromasażu, gabinet psychologiczno - pedagogiczny, pracownie przedmiotowe, pracownie komputerowe, warsztaty szkolne, świetlice szkolne (dla dzieci młodszych i starszych), gabinet lekarski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)