Reklama

Reklama

Z pluszakami na zajęciach

Opublikowano: 30 listopada 2017 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Punkcie Przedszkolnym nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaczka. Przedszkolaki przedstawiły swoje misie, opowiadały jak mają na imię oraz za co kochają swojego pluszaka.

Reklama

Dzieci zapoznały się z historią tego święta oraz rozpoznawały melodie ze znanych im bajek z misiami: Miś Uszatek, Gumisie, Miś Yogi, Miś Puchatek, Miś Koralgol, a także odgadywały zagadki. Ponadto próbowały przysmaku Puchatka i wspólnie ze swoimi pluszaczkami bawiły się przy piosenkach o misiach. Na koniec dzieci kolorowały obrazki misia. Dodatkowo dzień ten przedszkolaki świętowały także w bibliotece szkolnej. Razem ze swoimi maskotkami odwiedziły p. Agnieszkę Kosakowską, której zaprezentowały swoje misie. Poza tym pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom krótką historię Theodorea Roosevelta i jego spotkania z niedźwiedziem, opowiedziała o najsłynniejszych misiach znanych nie tylko z bajek telewizyjnych, ale również z książek (Miś Paddington, Miś Baloo, Troskliwe Misie). Każde dziecko otrzymało misia do pokolorowania. Na koniec przeczytała fragment książki „Miś Uszatek i przyjaciele”.

Oprócz tego p. Edyta Wicińska i p. Agnieszka Kosakowska- nauczycielki z biblioteki szkolnej zorganizowały konkurs plastyczny „Mój ulubiony miś” dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klas I. W przypadku pierwszej grupy obowiązywała technika płaskiego origami, a w przypadku drugiej- dowolna technika plastyczna. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca.

Nagrodzono następujących uczestników konkursu:

Oddział przedszkolny:
I miejsce- Maria Cichońska
II miejsce- Krzysztof Gierańczyk
III miejsce- Zuzanna Mardofel
Wyróżnienia: Maria Brożyńska, Blanka Niewiadomska, Zuzanna Wielińska

Klasy I:
I miejsce- Klaudia Poznańska kl. I c
II miejsce- Aleksandra Jaros kl. I c
III miejsce- Julia Kawczyńska kl. I b
Wyróżnienia: Anna Jóźwiak kl. I b, Maja Gołębiewska kl. I b, Zofia Koralewska kl. I a

Prace zostały wyeksponowane na tablicach w holu szkoły i w holu przedszkola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)