Reklama

Z wizytą u Generała

Opublikowano:
Autor:

Z wizytą u Generała - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Poznać czyli być u źródła" – niewątpliwie ta maksyma kierowała młodymi ludźmi, którzy w środę 24 kwietnia zjawili się przed „Andersówką”. Trudy pięciogodzinnej podróży z Rzeczenicy ( powiat człuchowski) zrekompensował fakt, iż jako reprezentanci swojego środowiska pierwsi mogli obejrzeć rodzinny dom Wielkiego Polaka.

Już wkrótce ich szkoła dołączy do grona placówek oświatowych noszących imię generała Władysława Andersa. Delegacja uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczenicy to również uczestnicy konkursu wiedzy o przyszłym patronie .Przyjazd do miejsca, z którego wywodził się Generał stanowił kolejny etap zdobywania wiedzy.

Młodzi ludzie z właściwym sobie entuzjazmem wysłuchali ciekawostek historycznych, obejrzeli mini ekspozycję, zgromadzoną w pomieszczeniach Świetlicy. Przed budynkiem, przy tablicy poświęconej żołnierzom 2 Korpusu Polskiego i jego Dowódcy zapalili znicz, zrobili zdjęcia. Nie omieszkali też dokonać wpisu w Księdze Pamiątkowej. Ale to nie koniec wycieczkowych atrakcji.

Pełniąc rolę przewodnika, instruktor GCKSiR zaprosił uczestników wycieczki do Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego. Tutaj młodzi ludzie obejrzeli bogate zbiory, o których profesjonalnie opowiadał pracownik placówki. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziły eksponaty związane z osobą Generała. Kulminacyjnym momentem było spotkanie przy pomniku generała broni Władysława Andersa.

Dzieci z Rzeczenicy podziwiały piękny, estetyczny skwer, zabytkowy kościół. Na koniec wycieczki wszyscy jej uczestnicy otrzymali pocztówki z Krośniewic, opatrzone pieczątką z „Andersówki” – miejsca urodzenia generała Władysława Andersa. Jak zgodnie zapowiedzieli nie jest to ich ostatnia wizyta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE