Reklama

"Za ciemno na ul. Podrzecznej". Będzie dodatkowe oświetlenie?

Opublikowano:
Autor:

"Za ciemno na ul. Podrzecznej". Będzie dodatkowe oświetlenie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno w pobliżu "Manhattanu" na ul. Podrzecznej powstał nowy parking. Mieszkający w jego sąsiedztwie kutnianie narzekają na panujący tam mrok i poprzez radnego z tamtego rejonu zwracają się do władz miasta o doświetlenie tego miejsca - głównie przez wzgląd na bezpieczeństwo. To jednak nie jedyny problem z niedostateczną widocznością.

- Mieszkańcy bloku przy ul. Podrzecznej 9 poprzez niniejszą interpelację zwracają się do Pana Prezydenta z prośbą o doświetlenie parkingu utworzonego w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru "Manhattan". Swoją prośbę motywują tym, iż chętnie by korzystali z możliwości parkowania pojazdów w godzinach nocnych w/w miejscu, jednak z uwagi na ciemności jakie panują wówczas o tej porze obawiają się o bezpieczeństwo swoich samochodów. Jako radny reprezentujący ludność z tego okręgu w pełni popieram stanowisko mieszkańców - czytamy w piśmie złożonym przez radnego Tomasza Rędzikowskiego.

Wniosek o zamontowanie oprawy oświetleniowej na słupie energetycznym umiejscowionym na chodniku przy ul. Podrzecznej w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru zostanie rozpatrzony przez władze Kutna, a o odpowiedzi poinformujemy jak tylko ją otrzymamy. Tymczasem problem niedostatecznego oświetlenia w mieście poruszył również autor strony Stop Dyskryminacji Kutna.

- Na wielu ulicach w nocy jest za ciemno, a piesi na przejściach często są słabo widoczni. Rozwiązaniem mógłby być wieloletni program wymiany starych lamp sodowych na oświetlenie LED i dodatkowo instalacja latarni doświetlających przejścia dla pieszych. Niemniej jednak jednorazowa wymiana wszystkich opraw oświetleniowych nie wszędzie by się sprawdziła. Wydaje się, że w centrum miasta naturalnym rozwiązaniem byłaby instalacja nowoczesnych latarni LED-owych (tutaj wzorem może być ul. Podrzeczna) połączona z likwidacją starych słupów energetycznych i przenoszeniem linii energetycznych pod ziemię (tutaj ul. Podrzeczna już nie jest wzorem, ponieważ linia naziemna na niej pozostała po drugiej stronie) lub rozwiązanie umożliwiające pozbycie się linii naziemnych w przyszłości przy okazji najbliższych remontów ulic - pisze Marcin Ciesielski.

Czy uda się rozwiązać ten problem? Gdzie jeszcze przydałoby się dodatkowe oświetlenie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE