Reklama

Za mało pociągów na trasie Toruń - Kutno?

Opublikowano:
Autor:

Za mało pociągów na trasie Toruń - Kutno? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas mieszkańcy Torunia i Włocławka pracujący w Kutnie. Chodzi o pomoc w lepszym skomunikowaniu naszych miast. Obecnie popołudniowe kursy z Kutna odjeżdżają o godz. 16:07 i 19:24, według mieszkańców brakuje pociągu REGIO po pracy dla ludzi o godz. 18:30. Jako argumenty, przemawiające za wprowadzeniem takiego kursu podają, że pociąg REGIO o 18:30 z Kutna jest bardziej przemyślany dla ludzi niż o 19:37, ponieważ jest o odpowiedniej porze dla ludzi pracujących w Kutnie do godziny 17:00 i 18:00 (nie muszą czekać aż do 19:24), a także byłby skomunikowany z pociągiem spółki ŁKA (Łódź - Kutno) który ma przyjazd do Kutna ok. godz. 18:20.

Z pytaniem o możliwość wprowadzenia takiego kursu zapytaliśmy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że w rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 11 grudnia 2016 roku przewidziano taką samą liczbę połączeń jak obecnie, w porach zbliżonych do dotychczasowych godzin kursowania. Wielkość pracy eksploatacyjnej na trasie Kutno – Włocławek – Toruń wynika z uzgodnień pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim i województwem łódzkim w sprawie dotowania pociągów łączących oba województwa.

- Nie jest przewidywane wprowadzenie połączenia o godz. 18.30. Wieczorny pociąg z Kutna do Włocławka po godz. 19.00 jest ostatnim połączeniem regionalnym w dobie. Stąd też godzina odjazdu powinna umożliwiać przesiadki na stacji Kutno z możliwie jak największej liczby kierunków. Połączenie to obsługiwane jest pojazdem, który przyjeżdża do Kutna jako pociąg Toruń Główny – Kutno. W związku z tym zmiana odjazdu na wcześniejszą nie tylko spowodowałaby utratę możliwości przesiadek, ale także wymusiłaby zmianę rozkładu pociągu z Torunia do Kutna, który jest dodatkowo skomunikowany na stacji Toruń Główny z pociągiem relacji Bydgoszcz Główna – Toruń Wschodni – informuje Magdalena Mike-Gęsicka, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Transportu i Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego. - Tak daleko idące modyfikacje rozkładów jazdy mogłyby się spotkać z niezadowoleniem wielu pasażerów – dodaje.

Pani dyrektor podkreśla również, że od 2009 roku nigdy nie kursował codzienny pociąg o godzinie 18.30 z Kutna. Z kolei od wielu lat funkcjonuje na tej trasie – również w obecnym rozkładzie - pociąg około godz. 19:30 - 20.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE