Reklama

Za mandat zapłacisz kartą u policjanta

Opublikowano:
Autor:

Za mandat zapłacisz kartą u policjanta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiew nowoczesności wkracza do policyjnej drogówki. Wyczekiwanie na poczcie w długich kolejkach lub robienie przelewów w celu opłacenia mandatu odchodzi do lamusa. Niedługo każdy patrol wyposażony będzie w terminal, dzięki czemu zatrzymany i ukarany kierowca będzie mógł zapłacić od ręki kartą płatniczą lub Blikiem.

Pomysł ten wchodzi w życie w lutym. Co najważniejsze, nie ominie Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Funkcjonariusze będą mogli przyjmować płatności elektroniczne na mocy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września ubiegłego roku. Opłacanie kary pieniężnej podczas zatrzymania nie dość, że przyspieszy proces uiszczenia opłaty, to z pewnością jest ułatwieniem dla obcokrajowców. A to dlatego, że obywatele innych państw często nie posiadają przy sobie polskich pieniędzy.

- Często policjanci udawali się z kierującym do kantoru celem wymiany obcej waluty na krajową lub do bankomatu gdzie obcokrajowiec wypłacał gotówkę - podaje portal Business Insider Polska.

[AKTUALIZACJA]

Od lutego 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie będą wyposażeni w terminale płatnicze. 29 stycznia 2018 roku policjanci kutnowskiej drogówki odbyli szkolenie w zakresie obsługi terminali płatniczych. Urządzenia przystosowane są do akceptowania płatności kartami oraz aplikacją płatniczą Blik. Funkcjonariusze kutnowskiej drogówki będą dysponowali 7 urządzeniami.

- Przypominamy, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Każdy zatrzymany kierowca z powiatu kutnowskiego będzie mógł zapłacić za mandat od ręki. Wystarczy mieć przy sobie kartę kredytową lub płatniczą. Myślicie, że takie rozwiązanie to dobry pomysł? Będziecie korzystać, czy jednak zostaniecie przy tradycyjnych formach?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE