Reklama

Za śmieci jak za zboże, opłata 350 procent w górę! Radni mówią stanowcze NIE

Opublikowano:
Autor:

Za śmieci jak za zboże, opłata 350 procent w górę! Radni mówią stanowcze NIE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Temat gigantycznego wzrostu opłat za odbiór śmieci nie schodzi z ust mieszkańców gminy Kutno. Uchwała wprowadzająca 350-procentową podwyżkę spotkała się z jednogłośnym sprzeciwem radnych. Do końca roku pozostał już nieco ponad miesiąc i sprawa została postawiona na ostrzu noża. Wójt zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu, lecz i to nie daje gwarancji na ustalenie stawek, na które rada da zielone światło.

Przeciw uchwale w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki opłaty dla nieruchomości i sposobu odbioru śmieci głosowali wszyscy z obecnych na sali radnych. W ich opinii wysokość opłat jest nie do zaakceptowania.

W porównaniu z ubiegłym rokiem stawka wzrosła bowiem kilkukrotnie. W myśl odrzuconej przez rajców uchwały wynosi ona: 33,48 zł za odbiór śmieci w sposób selektywny na mieszkańca oraz 66,96 zł na osobę zamieszkującą nieruchomość, jeśli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Z czego wynikają takie stawki?

Do przetargu na wywóz śmieci na terenie gminy Kutno zgłosiła się tylko jedna firma, jej oferta wynosi nieco ponad 3 mln zł, przy szacunkowej liczbie odpadów wynoszącej 2 651 ton. Ponadto, koszt odbioru odpadów komunalnych został zwiększony z tytułu ponoszonych przez gminę kosztów administracyjnych w wysokości ok. 13,8 tys. zł. Suma kosztów dzielona jest przez liczbę mieszkańców gminy.

Wójt Justyna Jasińska zapowiada, że będzie starała się dojść do porozumienia z radnymi, jednocześnie przygotowywany jest kolejny przetarg. W poniedziałek w siedzibie gminy odbędzie się kolejna sesja, podczas której mają zapaść konkretne decyzje w tej sprawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE