Reklama

Za wybryk chuligański odpowiedzą przed sądem

Opublikowano:
Autor:

Za wybryk chuligański odpowiedzą przed sądem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych i kostki brukowej w miejscowości Muchnów na terenie gminy Strzelce. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Wśród wandali znalazł się 16-latek, którego sytuację opiekuńczo-wychowawczą zbada Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 17 na 18 kwietnia 2013 roku w miejscowości Muchnów. Grupa kilku młodych osób, będąc pod wpływem alkoholu dokonała uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych na szkodę Urzędu Gminy w Strzelcach, gdzie straty wyniosły około 3 tysięcy złotych. Następnie nieznani młodzi ludzie uszkodzili kostkę brukową podjazdu do prywatnego domu.

W tym przypadku straty wyniosły około tysiąc złotych. Sprawą wybryku chuligańskiego zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy, którzy ustalili, że chuligani to sześcioosobowa grupa młodych ludzi w wieku 16-24 lata. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kutnowskiego.

Jak oświadczyli zrobili to dla zabawy. Wcześniej grupa spożywała alkohol. Dorośli odpowiedzą za uszkodzenie cudzej rzeczy. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Nieletnim 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE