Reklama

Reklama

Zablokowali drogę do strefy. Jednemu z kierowców puściły nerwy

Opublikowano: pon, 16 lut 2015 12:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie o godzinie 11:00 zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się protest rolników, polegający na piętnastominutowym blokowaniu drogi oraz pięciominutowym przepuszczaniu pojazdów. Protest odbywa się na rondzie Unii Europejskiej przy ulicy Sklęczkowskiej, prowadzącej do kutnowskiej strefy ekonomicznej.Niestety nie każdy z kierowców wykazał się cierpliwością i oczekiwał, aż rolnicy zejdą z przejścia dla pieszych. Kierowca samochodu marki volkswagen postanowił przebić się przez protestujących, wjeżdżając na wysepkę. Przy tym manewrze auto uderzyło lusterkiem jednego z uczestników protestu. Na miejscu pojawiła się policja, która ukarała kierującego mandatem.Rolnicy podkreślają jednak, że walcza w słusznej sprawie.- Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań za straty wyrządzone w uprawach przez dziki, przywrócenia opłacalności produkcji mleka i trzody chlewnej, zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom oraz prywatyzacji lasów, a także rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego. Ponadto zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców i rolników do wzięcia udziału w strajku - mówił Tomasz Walczewski, uczestnik protestów.Protest potrwa do godziny 13:00.

Reklama

Na tym jednak nie koniec akcji manifestacyjnych. Pzewodniczący kutnowskich struktur NSZZ RI "Solidarność" Tomasz Walczewski organizuje jednodniowy wyjazd na protest rolników pod siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Jest to część krajowego protestu "Solidarności", która planuje rozbić miasteczko protestacyjne.

- Będziemy protestować do skutku, dopóki do dymisji nie poda się minister rolnictwa - mówi Tomasz Walczewski.

Wyjazd w czwartek z Krośniewic i Kutna. Koszt wyjazdu 30 zł. Osobom, które zdecydują się pozostać w miasteczku zagwarantowane jest wyżywienie.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Tomaszem Walczewskim - na Facebooku, mailowo lub Magdaleną Kucharską i Grażyną Król pod numerem telefonu 604 450 583.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)