Reklama

Zachowaj bezpieczeństwo w majówkę!

Opublikowano:
Autor:

Zachowaj bezpieczeństwo w majówkę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliża się długi majowy weekend. Jest to okres wytężonej pracy dla wszystkich policjantów, którzy jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób wyjeżdżających na wiosenny wypoczynek. Już teraz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą, rozwagę na drodze planowanie celu podróży, jej przebiegu i odpoczynków oraz odpowiednie przygotowanie auta przed wyjazdem.W najbliższy piątek większość z nas rozpocznie tzw. długi majowy weekend. Okres ten sprzyja dalekim wyjazdom, spacerom, a także odwiedzaniu krewnych i znajomych, co z pewnością przełoży się na zwiększenie natężenia ruchu na drogach.

Już od 29 kwietnia do 3 maja policjanci w całym kraju czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w ramach działań pn. Bezpieczny weekend majowy 2016. Kierowcy muszą zwracać uwagę na wiosenną, często kapryśną aurę, która nie zawsze będzie sprzyjała bezpiecznym podróżom.

Poza nadzorem nad płynnością ruchu drogowego policjanci będą też stosować represje karne wobec osób naruszających przepisy prawa o ruchu drogowym. W szczególności stanowcze interwencje podejmować będą wobec kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość główna przyczynę wypadków drogowych, nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzających inne pojazdy. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz to czy najmłodsi pasażerowie pojazdów przewożeni są w urządzeniach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze już teraz przypominają, że w okresie długiego weekendu będą obowiązywały ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton i tak:

- 30 kwietnia w godzinach 18-22
- 1 maja w godzinach 8-22
- 2 maja w godzinach 18-22
- 3 maja w godzinach 8-22

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych ! - brak pośpiechu, koncentracja, bezwzględna trzeźwość i życzliwość to nie tylko puste słowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE