Reklama

Zagryzły psa. "Kolejną ofiarą może być człowiek!"

Opublikowano:
Autor:

Zagryzły psa. "Kolejną ofiarą może być człowiek!" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Psy wypuszczane przez swoich właścicieli na noc, szczególnie na wsiach, okazują być dużym problemem dla ich mieszkańców. Gorzko przekonała się o tym jedna z mieszkanek Dąbrowic, której pupil w ubiegły padł ofiarą innych psów...

Okazało się, że oprawcami były dwa duże psy, które są wypuszczane przez właścicieli na całe noce i błąkają się po okolicy bez żadnej opieki. Niestety, pies nie przeżył.

- Psy wchodzą na podwórko, chodzą po drodze, polach. O 7 rano dzieci chodzą do szkoły, dorośli do pracy, zresztą nawet w nocy właściciel nie ma prawa wypuszczać psa żeby biegał bez opieki - pisze pani Aneta na portalu społecznościowym.

Kobieta apeluje o to, aby zwracać uwagę nieodpowiedzialnym właścicielom psów, bo kolejną ofiarą może paść człowiek.

- Każdy właściciel powinien brać odpowiedzialność za swojego psa i mieć odrobinę wyobraźni. Jeśli macie sąsiadów lub znajomych zwróćcie im uwagę - czytamy dalej.

Sprawa trafiła na policję.

- Interwencję podjęliśmy ok. godziny 11:20. Właścicielka psa, który zagryzł innego psa, została ukarana mandatem karnym zgodnie z artykułem 77. Kodeksu wykroczeń - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Art. 77. mówi:

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Co myślicie o sprawie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE