Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy to już prawie fakt

Opublikowano:
Autor:

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy to już prawie fakt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnie tygodnie na przełomie czerwca i lipca upłynęły pod znakiem konsultacji społecznych, podczas których mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi co do projektów uchwał - przede wszystkim o nocnym zakazie sprzedaży i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Okazuje się, takowych nie było, a to z kolei oznaczać może jedno: najprawdopodobniej będzie nocna prohibicja.

Pierwsza uchwała zakłada wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu między północą, a 6 rano.

- Uchwala się co następuje:
§ 1. Na terenie Gminy Żychlin, zakazuje się sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży między godziną 24:00 a 6:00.
§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upłynie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego - czytamy w projekcie uchwały.

W drugim projekcie przez burmistrza Żychlina ustalona została maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów przeznaczonych do spożycia poza oraz w miejscu sprzedaży w godzinach między 24, a 6 rano. Punkty, w których mieszkańcy będą mogli zakupić alkohol nie mogą znajdować w bliskiej odległości od obiektów parafialnych, szkolnych oraz sportowych.

- Ustala się, że punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych mogą być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 50 metrów od obiektów:

  • kościoły, kaplice parafialne, cmentarze, stadiony;
  • szkół i przedszkoli

Odległość, o której mowa w ust. 1 mierzona jest najkrótszą drogą dojścia wzdłuż pieszych ciągów komunikacyjnych od drzwi wejściowych punktu sprzedaży i podawania napojów alkoholowych do głównego wejścia do obiektu wymienionego w § 2.

Zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży wydano:

  • 40 na sprzedaż napojów do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo,
  • 35 na sprzedaż napojów powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa)
  • 35 na sprzedaż napojów powyżej 18% zawartości alkoholu

Jak informują władze gminy, mieszkańcy podczas konsultacji nie złożyli żadnych uwag, opinii i propozycji do przedstawionych do konsultacji projektów uchwał. Wygląda na to, że sprawa jest już przesądzona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE