Reklama

Reklama

Zakończenie zajęć wakacyjnych w ŻDK

Opublikowano: pon, 27 lip 2015 10:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wzorem lat ubiegłych, Żychliński Dom Kultury w dniach 29 czerwca – 24 lipca przygotował ciekawą ofertę zajęć wakacyjnych dla dzieci.Podczas czterech tygodni wspólnie spędzonego czasu uczestnicy tegorocznych warsztatów brali udział w zajęciach plastycznych, sportowo ruchowych na boisku oraz placach zabaw, grach i zabawach integracyjnych, turniejach tenisa stołowego organizowanych przez instruktorów ŻKD.Odbyły się dwa spotkania - jedno z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żychlinie, gdzie dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, a także zostały zapoznane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom z wypadku. Drugie spotkanie odbyło się z funkcjonariuszami Policji na Komisariacie Policji w Żychlinie, gdzie największą atrakcją okazały się kamizelki kuloodporne.

Reklama

Organizowane były również wycieczki. Pierwsza do ZOO SAFARI w Borysewie gdzie na dzieci czekała kolejka , którą zwiedziły całe ZOO. Druga wycieczka odbyła się do kina w Kutnie na bajkę pt. „Minionki”. Zwieńczeniem obu wycieczek była wizyta w McDonalds. Trzeci wyjazd uczestników zajęć odbył się na termy w Uniejowie gdzie po wyczerpujących trzech godzinach pobytu czekał na dzieci obiad oraz wizyta w Wiosce indiańskiej TATANKA.

W tym niezwykłym miejscu można było poczuć i zobaczyć jak wyglądało życie codzienne Indian Ameryki Północnej, obejrzeć bogatą kolekcję indiańskiego rękodzieła, posłuchać opowieści przewodnika, który ciekawie i z pasją przekazał swoją wiedzę na temat Indian. W ostatnim tygodniu codziennie odbywały się rozgrywki w warcaby gdzie główną nagrodą dla zwycięzcy była bezpłatna ostatnia czwarta wycieczka, która odbyła się do Arkadii gdzie został zwiedzony park i następnie dzieci przejechały do Nieborowa do Stajni u Kowala. Po zwiedzaniu stajni, karmieniu koni oraz ich czyszczeniu każde dziecko przejechało się w siodle po czym wspólnie odbyli przejażdżkę wozem traperskim. Na zakończenie wizyty zostało rozpalone ognisko z którego wszyscy zjedli kiełbaski.

Wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy za czterotygodniową współpracę.
Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie , Komisariatu Policji w Żychlinie oraz trzem stażystką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)