Reklama

Reklama

Zakończone spotkanie projektowe "Öko – Brücke" w Kutnie

Opublikowano: śr, 27 maj 2015 16:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie gościło młodzież i nauczycieli ze szkół partnerskich z Rumunii, Węgier oraz Turcji. W ramach programu Erasmus + uczniowie realizowali zadania o tematyce ekologicznej. Był to bardzo pasjonujący tydzień, podczas którego uczniowie w ciekawy sposób zdobywali wiedzę dotyczacą ochrony środowiska i przyrody.Mieli okazję poznać rówieśników z innych krajów oraz przybliżyć im także rodzimą kulturę. Nieodzowna okazała się tu umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz niemieckim.

Reklama

Gimnazjaliści i ich zagraniczni koledzy brali udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych w szkole oraz w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie koło Sannik. Dzięki prezentacjom kutnowskich przyrodników, panów Makowskiego i Nawrockiego, poznali świat fauny i flory naszego regionu oraz kraju. Zwiedzili m.in. Muzeum Ziemi, Park Łazienkowski w Warszawie oraz Obszar Natura 2000.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła "podróż do wnętrza Ziemi", czyli zwiedzanie kopalni soli w Kłodawie. Uczestnicy projektu zawitali tez do grodu Kopernika, zwiedzili miasto a także brali udział w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika. Zagraniczni goście obejrzeli też przedstawienie o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1. Na koniec zostały przyznane nagrody za projekt stroju z materiałów z odzysku , a także za wykonanie plakatów o tematyce ekologicznej oraz z okazji wcześniej obchodzonego Dnia Wody.

Były to niezwykle intensywne i atrakcyjne dni, które na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu. Nie jest to koniec naszych działań. W związku z prowadzonym projektem czeka nas jeszcze wiele wrażeń oraz wytężonej pracy w następnym roku szkolnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)