Reklama

Zamieszanie z kutnowską porodówką. Ciężarne biorą sprawy w swoje ręce

Opublikowano:
Autor:

Zamieszanie z kutnowską porodówką. Ciężarne biorą sprawy w swoje ręce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zamieszania z kutnowską porodówką ciąg dalszy. Przypomnijmy, że oddział ma zmienić swój stopień referencyjności. Pokłosiem tego wszystkiego jest internetowa petycja, którą już podpisało ponad 1300 osób (stan na godz. 12.30). Poniżej pełna treść petycji.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Kutna przeciwko likwidacji oddziału patologii ciąży w kutnowskim szpitalu. Prosimy o podpisy pod niezmiernie ważną petycją, która ma na celu powstrzymać działania władz.

Oddział ten jest niezbędny, gdyż z roku na rok coraz więcej kobiet z naszego powiatu trafia na oddział patologii ciąży z ryzykiem przedwczesnego porodu, wad wrodzonych płodu lub innych schorzeń.

Jeżeli dopuścimy do zamknięcia oddziału, pacjentki będą zmuszone szukać pomocy w innych, odległych miejscowościach.

Czas nagłośnić sprawę i zadbać o bezpieczeństwo i komfort przyszłych ciężarnych.

Prosimy o podpisywanie i udostępnianie petycji.

Petycja znajduje się TUTAJ.

Przypomnijmy, że wszystko ma związek z audytem i planem naprawczym dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Tydzień temu w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich komisji (KLIK).

Brała w nim udział także m.in. dyrekcja szpitala, jego pracownicy i przedstawiciele związków zawodowych. Pojawiły się również kobiety ciąży i pracownicy oddziału położniczo-ginekologicznego, którzy obawiają się konsekwencji zmniejszenia referencyjności oddziału z drugiego na pierwszy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE