Reklama

Zamieszanie z wypłatą zasiłków w Kutnie na ustach całej Polski

Opublikowano:
Autor:

Zamieszanie z wypłatą zasiłków w Kutnie na ustach całej Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Problemy z wypłatą świadczeń m.in. w ramach programu "Rodzina 500 plus" w kutnowskim MOPSie stały się motorem do dyskusji na ogólnopolskich portalach. NaTemat, Superbiz, Babyonline - to tylko niektóre ze stron, które podjęły temat. Sytuacja w Kutnie idealnie pokazała bowiem chaos, jaki zapanowałby w przypadku wyczerpania środków na obsługę 500 plus.Poniedziałkowa sytuacja zmotywowała dziennikarzy portalu NaTemat do dokładnego przyjrzenia się sytuacji w Kutnie w kontekście państwowej pomocy, o czym piszą TUTAJ.- Kutno liczy około 50 tysięcy mieszkańców. Czy jest tu aż tak źle, że musiało dojść do takich dantejskich scen w wojnie o 500+? Nie jest. To mówią w mieście wszyscy. Tak samo jak to, że w Kutnie pracę można znaleźć i to pracodawcy mają większy problem z naborem pracowników - pisze Katarzyna Zuchowicz z portalu NaTemat.

Problemy z wypłatami w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej były tylko chwilowe, w dodatku spowodowane awarią konta bankowego. Wstrzymanie wypłat trwało zaledwie kilka godzin, jednak mieszkańcy zdążyli się mocno zniecierpliwić.

- Sytuacja w Kutnie pokazuje, jak ważne dla ludzi jest 500+. A to, że może się skończyć, wywołuje obawy o ich reakcję. Jeśli wstrzymanie wypłat prowadzi do dantejskich scen, to co się wydarzy, kiedy pieniędzy nie będzie wcale? - zastanawia się autor artykułu zamieszczonego na stronie NaTemat.

Scenariusz dotyczący braku środków na wypłatę świadczenia jest mocno prawdopodobny - część województw (w tym łódzkie) będzie potrzebowało bowiem pomocy finansowej. Deficyty będą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE