Reklama

Reklama

Zapadła decyzja. Siłownie i Aquapark Kutno znów będą otwarte! Wiemy, kiedy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Zapadła decyzja. Siłownie i Aquapark Kutno znów będą otwarte! Wiemy, kiedy - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, pod koniec miesiąca do działalności zostaną przywrócone niektóre sektory rynkowe, w tym aquaparki, baseny i siłownie. Będą obowiązywały limity osób.

Reklama

W czwartek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów, które przewiduje przywrócenie do działalności klubów fitness i siłowni, a także basenów. Dwa pierwsze sektory będą otwierane od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. lecz z limitem 1 osoby na 15 mkw powierzchni. Warunkiem tym nie są obłożone działalności polegające na prowadzeniu siłowni, klubów i centrów fitness. 

- Działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych - dodano w rozporządzeniu.

Baseny z kolei również będą otwierane od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r., jednak będą mogły być udostępnione ograniczonej liczbie osób - nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku, albo obiektu.

- Jednocześnie udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Osoby korzystające z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe - napisano w rozporządzeniu.

Następnie, w obiektach sportowych na otwartym powietrzu od 15 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r. dopuszczalne będzie udostępnienie publiczności maksymalnie 25 proc. liczby przewidzianych dla niej miejsc, co czwartego miejsca na widowni. Dodano, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, widzowie będą musieli zachować między sobą dystans 1,5 m. Co więcej podmiot udostępniający obiekt bądź też organizator wydarzenia sportowego jest zobowiązany do zachowania reżimu sanitarnego.

- Dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających, zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku- czytamy w rozporządzeniu. 

Dyrektywa wchodzi w życie z dniem 8 maja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy