Reklama

Zarząd powiatu nadal w osłabionym składzie

Opublikowano:
Autor:

Zarząd powiatu nadal w osłabionym składzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego radni mieli podjąć uchwałę o wyborze nowego członka zarządu powiatu. Niestety, nie udało się.

Decyzja o wyborze nowego członka zarządu zapadła po rezygnacji z tego stanowiska Ewy Ściślewskiej. Zgodnie ze Statutem Powiatu Kutnowskiego zarząd składa się z pięciu członków - w tym starosta i wicestarosta. Rada Powiatu wybiera wicestarostę, jak i pozostałych członków zarządu na wniosek starosty zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

28 sierpnia starosta zaproponował na to stanowisko radnego Marka Drabika. Dziś odbyło się tajne głosowanie - radni mieli zadecydować, czy są za tym wyborem, czy też przeciw.

Głosy radnych były podzielone - 8 osób opowiedziało się za powierzeniem funkcji członka zarządu Markowi Drabikowi, przeciwnych było natomiast 12 osób, a jedna wstrzymała się od głosu. Taka decyzja radnych sprawiła, że zarząd powiatu nadal będzie pracował w osłabionym składzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE