Reklama

Zawodnik UKS "Dziewiątka" na podium

Opublikowano:
Autor:

Zawodnik UKS "Dziewiątka" na podium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce (eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego).Brązowym medalistą tej imprezy został zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Błażej Wilanowski, który miejsce na podium wywalczył po zaciętej walce w biegu na 1000 m. Błażej ustanowił także nowy rekord życiowy, uzyskując czas 2;44,00 min;s.- Wspaniały bieg naszego zawodnika. Nie przestraszył się mocnego tempa podyktowanego przez dwójkę faworytów, starając się do końca dotrzymywać im kroku. Zaowocowało to świetnym rekordem życiowym (poprawa o 9 s) i uzyskaniem wstępnej kwalifikacji do finału mistrzostw kraju (wynik musi być jeszcze zatwierdzony przez koordynatora kadry województwa). Impreza mistrzowska odbędzie się za dwa tygodnie w Radomiu – podsumował występ swojego zawodnika trener „Dziewiątki”, Jacek Kudła.

Młodszy kolega klubowy Błażeja , Jakub Grams, który startował w biegu na 600 m , zajął 10 miejsce z czasem1;50,25 min;s.

W otwartym mityngu wystartowali także ;
- Damian Lasecki (junior) – 4 w biegu na 800 m z czasem 2; 02,35 min;s,
- Patryk Kubiak (senior) -26,24 s w biegu na 200 m.

- Możemy mówić o dużym pechu, który dopadł nas tego dnia. Z dwunastki zawodników, którzy mieli jechać na te zawody z powodów zdrowotnych wypadła aż ósemka. Najbardziej szkoda absencji dwójki członków kadry województwa młodzików Marty Budner i Bartosza Ruszkowskiego, którzy mogli w swoich konkurencjach walczyć nawet o medale, a w przypadku Marty nawet o awans do mistrzostw. Na szczęście wymieniona dwójka jest rocznikowo młodsza i będzie mogła szukać swojej szansy także za rok – podsumował Jacek Kudła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE