Reklama

Reklama

Zbierają pieniądze w szczytnym celu. Ruszyła kwesta na kutnowskim cmentarzu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 31 paź 2021 11:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po rocznej przerwie kwestowanie powróciło na kutnowski cmentarz. Mieszkańcy Kutna i okolic zbierają do puszek pieniądze na drugi etap prac renowacyjnych i konserwacyjnych przy Kaplicy Grobowej Rodziny Oyrzanowskich.

Reklama

Tegoroczna kwesta na kutnowskim cmentarzu parafialnym prowadzona będzie w dniach 31 października i 1 listopada w godzinach 9:00 – 15:00. Dzisiaj w zbiórce pieniędzy uczestniczyli także starostę Daniela Kowalika, wójt gminy Kutno, Justyna Jasińska i radni miejscy - Paweł Markiewicz i Bartosz Czechowski. Warto zaznaczyć, że w pomoc zaangażowały się nawet dzieci ze szkół podstawowych. Podczas jutrzejszej kwesty na kutnowskim cmentarzu spotkać będzie można m.in. wiceprezydentów Kutna. . 

Przypomnijmy, że pierwsza część prac przy kaplicy została zrealizowana właśnie dzięki kweście w latach 2018/2019

- Prace konserwatorskie i restauratorskie przy Kaplicy Rodziny Oyrzanowskich  z 1901 roku na cmentarzu parafialnym w Kutnie prowadziła firma Gran-Bud Roboty Ogólnobudowlane Grażyny Sieradzon. […] Prace  prowadzone były w sposób bardzo ostrożny tak, aby nie doprowadzać do powstawania nowych uszkodzeń – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)