Reklama

Zbigniew Wdowiak: Koronawirus kontra wybory. Czy w ogóle powinny się odbyć?

Opublikowano:
Autor:

Zbigniew Wdowiak: Koronawirus kontra wybory. Czy w ogóle powinny się odbyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia – Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach – stwierdził podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Dla samorządów oznacza to olbrzymi problem, gdyż muszą zrealizować wyznaczone przez kalendarz wyborczy zadania, utrudnione przez pandemię koronawirusa. Problem pojawia się także dla samych wyborców, którzy mają uzasadnione obawy o swoje zdrowie. Temat poruszył wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Licząc od dnia dzisiejszego, pozostają dokładnie dwa tygodnie (do 10 kwietnia) na zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Tymczasem w Kutnie...

- Do 29 komisji wyborczych, w których ma zasiąść 255 członków zgłosiło się do dziś 8 chętnych - zaalarmował wczoraj wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Chętnych do prac w komisjach brakuje ze względu na pandemię koronawirusa. Jest ona także powodem do niepokoju o zdrowie podczas samych wyborów.

- Jeżeli założymy, że do urn ruszy, jak 5 lat temu, ok. 55% wyborców, to w Kutnie może pójść na wybory ok. 20 tys. mieszkańców. Analogicznie w skali kraju 17 milionów. Gdyby nawet, ze względu na epidemię poszła połowa, to i tak bardzo dużo - wylicza Wdowiak

Wiceprezydent przeprowadzanie wyborów zestawia ze słowami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego: "Mamy wybór: ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych".

- Włosi uznali, że jednym z punktów przełomowych rozwoju epidemii był mecz w Bergamo Atalanta vs Valencia, gdyż uruchomił rozwój pandemii. My też zbliżamy się do ważnego meczu - kwituje włodarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE