Reklama

Reklama

Zbigniew Zamachowski przyjedzie do Kutna. Ruszyła sprzedaż biletów na spotkanie z aktorem!

Opublikowano: śr, 13 kwi 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo Kutno odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, Zbigniew Zamachowski. Spotkanie poprowadzi łódzki dziennikarz Leszek Bonar. Sprzedaż biletów ruszyła!

Reklama

Już 27 kwietnia czeka nas kolejne spotkanie z cyklu “Podwieczorek z…”, którego gospodarzem jest Leszek Bonar. Tym razem jego gościem będzie Zbigniew Zamachowski - aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18:00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK lub ONLINE.

Zbigniew Zamachowski ma na swoim koncie wiele ról filmowych, jak i teatralnych. To aktor bardzo wszechstronny, sprawdzający się w każdym repertuarze.

Od początku związany był z estradą – w czasie studiów występował z poznańskim kabaretem TEY. Wykonywał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, a także swoje własne kompozycje do tekstów autorskich.

Na wielkim ekranie zadebiutował w 1981 r. w “Wielkiej majówce” Krzysztofa Rogulskiego, gdzie wystąpił jako amator we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza (“Pułkownik Kwiatkowski”, “Zawrócony”, “Sława i chwała”), Krzysztofa Kieślowskiego (“Dekalog 10”, “Trzy kolory: Biały”) oraz Andrzeja Wajdy.

Aktor obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej.

W życiu prywatnym w wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)