Reklama

Zbiory Biblioteki Narodowej w każdej bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Zbiory Biblioteki Narodowej w każdej bibliotece - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie 1 marca 2018 r. odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Iwo Hryniewicza, pracownika Biblioteki Narodowej w Warszawie. Uczestnicy poznali sekrety Cyfrowej Biblioteki Narodowej, jej nowe funkcjonalności i możliwości wykorzystania w pracy nauczycieli.

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu codziennie digitalizowanych jest nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Większość należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Każda instytucja kultury, również biblioteki szkolne i pedagogiczne, które przystąpią do programu, otrzymują dostęp on–line do wszystkich zdigitalizowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – w tym do ponad miliona publikacji chronionych prawem autorskim. Dzięki Academice możliwe jest korzystanie niemal w każdej bibliotece z najnowszych podręczników, literatury potrzebnej do olimpiad przedmiotowych czy konkursów tematycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE