Reklama

Reklama

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Kutnowska policja ostrzega przed złodziejami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Kutnowska policja ostrzega przed złodziejami - Zdjęcie główne

Kutnowska policja ostrzega przed złodziejami, którzy mogą grasować w okolicach cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska policja przypomina, że czas Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wiąże się z większą aktywnością drobnych złodziei i kieszonkowców liczących na to, że uda im się wykorzystać chwilę naszej nieuwagi. Mundurowi przypominają o podstawowych zasadach.

Reklama

Wielu z nas rozpoczęło już porządki na grobach zmarłych bliskich przed 1 listopada. W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na cmentarzach, na ulicach i w komunikacji publicznej. Wzrasta także aktywność drobnych złodzei.

Policjanci przypominają - aby nie stać się ofiarą złodzei na zmentarz należy zabrać ze sobą tylko niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu, w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.

- Jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu, torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach, kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami - wylicza kom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Przy okazji policja przypomina, że często zabierane ze sobą kwiaty i znicze absorbują całą naszą uwagę - chroniąc je przed zniszczeniem zapominamy o swoim bezpieczeństwie, co jest główną przyczyną potencjalnych problemów.  

info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy