Reklama

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w grudniu odbędzie się finał tegorocznej akcji dobroczynnej "Szlachetna Paczka". Wolontariusze docierają do najbardziej potrzebujących mieszkańców rejonu. Dla takich właśnie rodzin kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna stają się najczęściej impulsem do zmiany. O założeniach i osobistym doświadczeniu z działaniem na rzecz potrzebujących rozmawialiśmy z liderką akcji Szlachetna Paczka rejonu Kutno - Justyną Szadkowską.

Skąd pomysł na uczestnictwo w Szlachetnej Paczce? Jak to się stało, że jesteś liderem rejonu Kutno?

Chętnie pomagam ludziom w miarę swoich możliwości i uważam, że pomoc drugiemu człowiekowi nie powinna być "heroicznym wyczynem", ale podstawą człowieczeństwa i obowiązkiem każdego. Dlatego wzięłam sobie do serca słowa T.Jeffersona "obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością." Zaufałam Szlachetnej Paczce i w zeszłym roku po raz pierwszy włączyłam się w projekt jako wolontariusz. Nie żałuję, bo widziałam radość, uśmiechy i łzy wzruszenia zarówno tych osób, którym pomagaliśmy jak i tych, które pomagały. Zaczęłam również bardziej doceniać to, co mam i to, co potrafię zrobić.

Liderem jestem, ponieważ zostałam namówiona przez ludzi, których poznałam, i z którymi pracowałam w poprzedniej edycji projektu. Zdecydowałam się wziąć na siebie obowiązki i odpowiedzialność za jego organizację, bo ktoś musi to robić, ale najważniejsi są wolontariusze tworzący świetną Drużynę SuperW! Bez tych wspaniałych ludzi Rejon Kutno w ogóle nie zacząłby działać.

Na czym polega wolontariat i pomoc w organizacji waszej pracy?

Docieramy do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, by wesprzeć je w walce o lepsze życie. Chcemy pomagać tym, którzy na miarę swoich możliwości podejmują działania by odmienić swoją codzienność. Wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z rodzinami w trudnej sytuacji, by poznać jej przyczyny i dowiedzieć się jaka realna pomoc mogłaby zmienić ich życie. Mając takie informacje wolontariusze znajdują darczyńców, którzy dla wybranej przez siebie rodziny przygotowują paczkę.

Jakie zadania wyznaczyliście sobie do zrealizowania?

Podstawowym celem jest dotarcie z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin. Ma to być nie tylko doraźnym wsparciem, ale przede wszystkim impulsem do zmiany sposobu życia, myślenia i działania. W tym roku nasi wolontariusze mają do odwiedzenia około 100 rodzin. Najbardziej potrzebujące otrzymają pomoc rzeczową, która zostanie im dostarczona w czasie Finału SZLACHETNEJ PACZKI 12-13 grudnia 2015r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE