Reklama

Reklama

Zbliża się wyjątkowy dzień na Zamku w Oporowie. Na mieszkańców czeka szereg atrakcji

Opublikowano: wt, 10 maj 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z okazji tegorocznej „Nocy Muzeów”, w najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzania oporowskiego Zamku w nietypowy sposób. Motywem przewodnim będzie: „Zamek w Oporowie na wielkim i małym ekranie”.

Reklama

Warto bowiem pamiętać, że muzeum w Oporowie jest nie tylko atrakcyjnym miejscem dla turystów, ale i dla twórców filmowych. W ciągu kilkudziesięciu lat powstawało w zamkowych wnętrzach wiele filmów fabularnych i dokumentalnych, odcinki seriali telewizyjnych oraz spektakle teatru telewizji. Realizowali je znakomici reżyserzy, scenografowie, operatorzy i aktorzy. Informacje o nich, wraz z odpowiednimi kadrami z filmów, znajdą Państwo na niewielkich planszach rozmieszczonych w salach ekspozycyjnych muzeum, w których kręcono sceny filmowe i wplatano w scenografię eksponaty z naszych zbiorów. 

W „Noc Muzeów” (15 maja) muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00.

Ponadto w godzinach popołudniowo – wieczornych (od 17.00 do 21.00), atrakcją będą minirecitale muzyczne na fortepian, gitarę i skrzypce prezentowane w Sali Rycerskiej oraz na dziedzińcu zamkowym. 

Każdy chętny będzie również mógł własnoręcznie wybić „monetę pamiątkową” z wizerunkiem zamku w Oporowie i herbem Sulima Oporowskich.

Info: Zamek Oporów

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy