Reklama

Zbudują jednotorową linię z Łodzi do Kutna? PKP przedstawia plany

Opublikowano:
Autor:

Zbudują jednotorową linię z Łodzi do Kutna? PKP przedstawia plany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Większa przepustowość na odcinku Łódź-Kutno? To możliwe. PKP rozważa bowiem budowę nowej linii łączącej oba te miasta. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, jakie zaproponowała spółka - w grę wchodzi także dobudowa drugiego toru na linii nr 16. Co okaże się korzystniejsze?

Nowe połączenia z Łodzi do Kutna albo dobudowa drugiego toru na istniejącej już jednotorowej linii Łódź Widzew–Kutno. To sposoby na poprawę przepustowości między naszym miastem a stolicą województwa, na które uwagę zwrócił członek zarządu PKP PLK - Arnold Bresch. O planach inwestycyjnych mających na celu poprawę połączenia między Łodzią a Kutnem napomknął podczas jednej z konferencji prasowych.

Jak podkreślał członek zarządu PKP, ciąg z Łodzi do Kutna na tę chwilę ma wystarczają przepustowość. Przy zwiększeniu liczby pociągów podróżujących tą relacją - a takie PKP ma plany - będzie natomiast potrzeba jej zwiększenia.

– Prace w węźle łódzkim są skoordynowane i uzupełniają się nawzajem. Najbliższy remont, który ma się zakończyć w 2023 roku nie zwiększy w znaczący sposób liczby składów – mówił podczas konferencji prasowej Arnold Bresch.

Po zakończeniu prac składy pasażerskie przyspieszą do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. Przypomnijmy, że pierwsze rozwiązanie, czyli budowa nowej linii kolejowej - możliwe, że jednotorowej - na odcinku między Zgierzem a Kutnem ma być dostosowana do prędkości wyższych niż 120 km/h, zaś modernizacja obecnie istniejącej jednotorowej linii wraz z dobudową drugiego toru zostanie przeprowadzona tak, by mogły poruszać się na niej pociągi z prędkością do 160 km/h.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE