Reklama

Reklama

Zderzenie łosia z osobówką: martwe zwierzę i zmasakrowane auto. Policja apeluje do kierowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądwoe/policja.gov

Zderzenie łosia z osobówką: martwe zwierzę i zmasakrowane auto. Policja apeluje do kierowców - Zdjęcie główne

W powiecie kutnowskim łoś zderzył się z samochodem osobowym | foto poglądwoe/policja.gov

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najwięcej zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt na drogach dochodzi wiosną i jesienią. Niedawno na A1 pod Kutnem miało miejsce zderzenie łosia z samochodem osobowym. Niestety, podobne incydenty w naszym regionie nie należą do rzadkości, a nalezy pamiętać, że kolizja z ważącym nawet 700 kg łosiem może skończyć się tragicznie, nie tylko dla zwierzęcia. Kutnowska policja przypomina o zachowaniu ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne i nie bagatelizowaniu znaków ostrzegawczych przed dzikimi zwierzętami.

Reklama

18 września na A1, na wysokości miejscowości Sójki w powiecie kutnowskim samochód zderzył się z łosiem. Zwierzę wtargnąłęło na autostradę i wbiegło wprost pod nadjeżdżający samochód marki BMW kierowany przez 23-letniego mężczyznę. Na skutek zderzenie zwierzę poniosło śmierć na miejscu

Kutnowska policja podkreśla, że jadąc przez lasy i szlaki wędrowne zwierząt, musimy być przygotowani na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię. 

- Szczególną ostrożność zachowajmy nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. Powinno się przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość, a w razie potrzeby użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego - przypomina podkom. Edyta machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policja apeluje, by nie lekceważyć znaku ostrzegawczego „zwierzęta dzikie”.

- Przestrzegajmy ograniczenia prędkości w tych miejscach oraz zachowajmy szczególną ostrożność i obserwujmy pobocze drogi. Ważne jest, aby na odcinkach dróg prowadzących przez leśne kompleksy zdecydowanie zdjąć nogę z gazu. Szczególnie o zmierzchu lub o świcie, gdy jest ograniczona widoczność i często występują zamglenia. Zwolnijmy, jeśli warunki panujące na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwoloną prędkością.

Co robić jeśli już do takiego zdarzenia dojdzie?

-zabezpieczyć miejsce zdarzenia,

-zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,

- jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,

-każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia, należy powiadomić służby, korzystając z -numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych,

-policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,

-nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać, może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy