Reklama

[ZDJĘCIA] Animex i Agri Plus wspierają szpitale! Wśród nich placówka z Kutna

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 13:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Maseczki, rękawiczki oraz gogle – ponad 750 tys. sztuk wyposażenia do ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 trafiło w ostatnich dniach kwietnia do placówek medycznych oraz opiekuńczych na terenie całego kraju. Wcześniej Animex i Agri Plus przekazały łącznie ponad 1,5 mln złotych w ramach wsparcia finansowego dla szpitali. To kolejne działanie w walce z koronawirusem podjęte przez dwie wiodące spółki sektora rolno-spożywczego w Polsce.

Sprzęt został sprowadzony z Chin dzięki współpracy między Animex i Agri Plus, a WH Group. Maseczki, rękawiczki oraz gogle posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty umożliwiające ich wykorzystanie w szpitalach.

- Z ogromną radością możemy zakomunikować przekazanie sprzętu ochronnego po tym, jak w marcu wsparliśmy placówki medyczne dotacjami pieniężnymi. Zdaliśmy sobie sprawę ze skali problemu, jaki wywołał koronawirus, przez co byliśmy otwarci na udzielenie dodatkowej pomocy – mówi Prezes Animex Foods Jacek Dziełak.

Równolegle do podjętych działań, zakład wyrobów pościelowych w Krakowie, należący do spółki Animex, już ponad miesiąc temu przestawił całkowicie swoją produkcję na szycie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Każdego dnia produkowanych jest 3 tysiące masek bawełnianych, które wspierają lokalne akcje pomocowe oraz zakłady Animex i Agri Plus, a wkrótce trafią również do wybranych jednostek medycznych i opiekuńczych w całej Polsce.

- Środki finansowe, sprzęt ochronny oraz wysokiej jakości żywność, to nasze wsparcie, poprzez które możemy dzisiaj wspomóc walkę z koronawirusem. Jesteśmy dumni z możliwości włączenia się w ogólnokrajową pomoc. Mamy także świadomość z odpowiedzialności za lokalne społeczności, jaka na nas spoczywa – podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri Plus Monika Ejchart.

Przekazywanie wyposażenia jest drugim z etapów wsparcia udzielonego w obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2. W kolejnych tygodniach firmy zintensyfikują działania mające na celu zwiększenie ilości przekazywanych produktów spożywczych, które trafiają do osób potrzebujących, w szczególności przebywających na kwarantannach oraz seniorów.

Sprzęt ochronny rozdysponowany przez Animex i Agri Plus trafił do wybranych placówek zlokalizowanych w miejscach powiązanych z aktywnością spółek, zgodnie z ideą

„Myśl globalnie, działaj lokalnie”, tj. Białystok, Bielsk Podlaski, Brzesko, Drawsko Pomorskie, Ełk, Iława, Kazuń Polski, Kętrzyn, Mońki, Olsztyn, Opole, Ostróda, Poznań, Sokółka, Starachowice, Suwałki, Szamotuły, Szczecin, Świecie, Warszawa, Zamość, Zgierz.

Pomoc rzeczową w przypadku województwa łódzkiego otrzyma Kutnowski Szpital Samorządowy, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Dr. Biegańskiego w Łodzi, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE