Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] CBŚP znów uderza w grupę przestępczą z Kutna! To osoby powiązane z ubojnią

Opublikowano: śr, 24 cze 2020 07:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne 11 osób podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała m.in na terenie Kutna, zatrzymali policjanci CBŚP. ]Łącznie w sprawie występuje już 88 podejrzanych, którym zabezpieczono pieniądze oraz majątek wart 218 mln zł. Członkowie tej grupy są podejrzani o narażenie Skarbu Państwa na ponad 260 mln zł. Nierzetelne faktury VAT wystawiano w ramach usług dotyczących pośrednictwa w rekrutacji pracowników oraz podwykonawstwa w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Reklama

[[widget|reklama]

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, od blisko 4 lat wyjaśniają okoliczności sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy są podejrzani o przestępstwa i przestępstwa skarbowe, do których dochodziło w latach 2011-2015. Według śledczych grupa mogła działać na terenie niemal całego kraju poprzez różne podmioty gospodarcze powiązane z jedną z firm branży mięsnej. Jak ustalono przestępczy proceder polegał na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami VAT, dotyczącymi rzekomego świadczenia przy pośrednictwie w rekrutacji pracowników i podwykonawstwie w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa.

Uzyskane w ten sposób środki finansowe były wyprowadzane z majątku spółki, w łańcuchu powiązanych ze sobą firm, poprzez przekazywanie, przyjmowanie i pomocnictwo w przenoszeniu ich posiadania oraz własności. Według śledczych łącznie ze spółki wyprowadzono ponad 233 mln zł. W wyniku działalności grupy Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie w kwocie ponad 260 mln zł.

W tym tygodniu policjanci z Zarządu w Łodzi CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządów ze Szczecina, Poznania i Katowic zatrzymali 11 osób. Działania zostały przeprowadzone na terenie województw: zachodnio-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, wielkopolskiego. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli dokumentację należącą do podmiotów gospodarczych prowadzonych przez podejrzanych oraz sprzęt komputerowy. Zabezpieczone rzeczy zostaną poddane dokładnej analizie przez ekspertów.

Zatrzymanym osobom w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji. Śledczy zarzucają im również przestępstwa z kodeksu karno-skarbowego. Na polecenie prokuratury BSWP zatrzymało jedną osobę. W związku z przedstawieniem części z podejrzanych zarzutów pomocnictwa do popełnienia tak zwanych „zbrodni fakturowych”, maksymalny wymiar kary im grożącej to 25 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w sprawie występuje łącznie 88 podejrzanych, u których ustalono i zabezpieczono mienie warte ponad 218 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  K.

  Takie komentarze powinny być karane. Wiesz coś - składaj doniesienie . Krótkie przeszukanie internetu również nie potwierdza, aby Burzyński coś takiego mówił. No i nad czym miał UM robić parasol? Jakie kompetencje w zakresie działania ubojni (jakiejkolwiek) ma magistrat?

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Gunia

  Panie cyklisto - kto w UM nazywał Piero Pini ZBAWCĄ KUTNA? Podpowiem: pan Prezydent . Mamy świadków. Dalej proszę sobie dopowiedzieć jak powstał PARASOL ochronny dla interesów "makaroniarza bez palca". UM - Sanepid- PIP - WIOŚ - Szef prokuratury rejonowej - a może i ktoś z Sądu. Ale powoli, ktoś pęknie i zacznie sypać - kwestia czasu.

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Benia

   Zgadza się. Pan prokurator juz się doigral.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  ...

  Sitwa z UM? Co za obrzydliwy hejt. Potem się dziwią, że UM wygrywa.

 • rok temu | ocena +27 / -27

  kiedy sprawiedliwość?

  Kiedy sitwa z UM zostanie aresztowana? Czy może oni jak zwykle"nic nie widzieli, o niczym nie słyszeli"?

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Cyklista

   A co ma wspólnego prywatna firma w zakresie rekrutacji pracowników oraz podwykonawstwa w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa z UM - możesz to wyjaśnić ?