Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Do punktów szczepień w powiecie kutnowskim trafiło kilkadziesiąt tysięcy maseczek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu do magazynu Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kutnie trafiło 77 tysięcy maseczek. Zostały one rozkolportowane do punktów szczepień w całym powiecie.

Reklama

15 kwietnia maseczki ochronne pojawiły się w rękach pracowników Starostwa Powiatowego dzięki pomocy Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. 20 kwietnia Referat Bezpieczeństwa i  Zarządzania Kryzysowego przekazywał Punktom Szczepień: maseczki ochronne, płyny dezynfekcyjne oraz materiały informacyjne (ulotki i plakaty).

- Cieszymy się z tak rzeczowego wsparcia ze strony Wojewody. Maseczki ochronne to jeden z pierwszych i najważniejszych elementów zachowania bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to punktów szczepień, w których codziennie przemieszcza się dużo osób. - mówi starosta kutnowski, Daniel Kowalik

Część środków ochronnych i informacyjnych, w większej ilości, trafiła  do dużych Punktów Szczepień takich jak Kutnowski Szpital Samorządowy i Masowy Punkt Szczepień.

Do każdego z punktów szczepień znajdujących się na terenie Powiatu Kutnowskiego trafiło 3 tysiące maseczek. Wyjątkiem był m.in. Punkt Szczepień Powszechnych znajdujący się w ZS nr 1 im. S. Staszica w Kutnie, gdzie Przychodnia DERMEX otrzymała 6 tysięcy sztuk masek chirurgicznych. Natomiast 18 tysięcy sztuk tego samego materiału ochronnego trafiło do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego – wyjaśnia Janusz Grzelak, inspektor Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Przypominamy, że Masowy Punkt Szczepień rozpocznie pracę 26 kwietnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy