Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] DS Smith z wizytą w kutnowskich przedszkolach

Opublikowano: 17 października 2017 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nauka przez zabawę – to hasło, które przyświeca pracownikom firmie DS Smith Polska Sp. z o.o. Od 29 września, w ramach akcji społecznych prowadzonych w naszym regionie, przedstawiciele kutnowskiego zakładu odwiedzają przedszkola w Mieście Róż. Prowadzą tam zajęcia, w trakcie których wykorzystują swoją ogromną wiedzę i doświadczenie. Dzięki tym wyjątkowym zajęciom, najmłodsi mieszkańcy Kutna dowiadują się, jak ważne jest sortowanie odpadów, i jak cennym surowcem wtórnym jest makulatura.

Reklama

Mają też okazję przekonać się, jakie cuda można z niej wyczarować. A jak to się rozpoczęło I jak wygląda “od kuchni”?

Inspiracją do przeprowadzenia akcji był telefon od Pani Sandry Rzepnikowskiej z Punktu Przedszkolnego nr 3 przy ulicy Łęczyckiej w Kutnie, która zadzwoniła do Zakładu DS Smith w Kutnie z pytaniem, czy istnieje możliwość otrzymania dla przedszkolaków zabawek tekturowych, takich jakie firma rozdawała na swoim stoisku w czasie tegorocznego 43 Święta Róży. Firma otwarta jest na tego typu współpracę, ale pomyślano, że dając prezenty dzieciom, można dać także prezent naturze i wszystkim wokół. Stąd pomysł prowadzenie prelekcji ekologicznych, by nasi milusińscy już od najmłodszych lat uczyli się odpowiedzialności za środowisko, w którym wszyscy żyjemy.

Przy okazji prowadzonej przez DS Smith prezentacji, dzieciaki mogą zobaczyć, jak wygląda wysypisko odpadów, w jaki sposób produkuje się papier, mogą dotknąć papieru używanego do produkcji tektury. Wisienką na torcie ekologicznych atrakcji jest składanie zabawek. Są one wykonane z tektury w 100 proc. pochodzącej z surowców wtórnych. Najmłodsi, przy pomocy pracowników DSS i swoich opiekunów, mają więc okazję w twórczy sposób poznać zalety wykorzystywania środków wtórnych.

Na koniec prezentacji firma zostawia dzieciom pudło do zbierania makulatury, żeby mogły tam wrzucać nieudane rysunki, resztki wycinanek i tym podobne papierowe odpady. Finał akcji przeprowadzony zostanie w pierwszym tygodniu grudnia, kiedy to pracownicy DS Smith ponownie odwiedzą przedszkola, zabiorą zebraną makulaturę, a w zamian zostawią dzieciom tekturowe choinki i inne świąteczne dekoracje z tektury. Będzie to więc swego rodzaju podziękowanie dzieciom, a przy tym świetna okazja do obdarowania ich prezentami z okazji Mikołajek.

Akcją objęte zostały następujące przedszkola:

Integracyjne Przedszkole Miejskie Nr 3 "Jarzębinka"
Przedszkole Miejskie Nr 15 "Bajka"
Przedszkole Miejskie Nr 16 “Calineczka”
Przedszkole Miejskie Nr 17 "Niezapominajka"
Przedszkole Miejskie Nr 5 "Stokrotka"
Przedszkole Miejskie Nr 8 "Promyczek"
Punkt Przedszkolny nr 3 przy Szkole Podstawowej nr 5
Punkt Przedszkolny nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 6
Katolickie Przedszkole Niepubliczne

W przypadku, jeśli inne placówki zainteresowane byłyby współpracą edukacyjną między oświatą a biznesem, zapraszane są do kontaktu.

Zdjęcia zostały wykonane w Przedszkolu Miejskim Nr 8 "Promyczek", Przedszkolu Nr 3 "Jarzębinka" oraz Przedszkolu Nr 17 "Niezapominajka".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)