Reklama

[ZDJĘCIA] Duża akcja policji pod Kutnem! W grze ponad 300 tysięcy złotych!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z kutnowskiej jednostki zabezpieczyli ponad 290 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 307 867 zł. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację dotyczącą posiadania znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez akcyzy na jednej z posesji w gminie Bedlno.

- Aby sprawdzić tę informację 6 marca 2020 roku pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli w jednym z garaży 16 worków krajanki tytoniowej - informuje asp. szt. Edyta Machnik z KPP Kutno.

21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego znajdujący się na posesji przyznał, że znaleziony tytoń należy do niego. Łącznie zabezpieczono ponad 290 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

- Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 307 867 złotych. Zatrzymany 21-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna - dodaje E. Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE