Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Duży sukces kutnowskiej policji! Odnaleźli całą masę skradzionych pojazdów

Opublikowano: 23 kwietnia 2021 08:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dopuścili się szeregu przestępstw na terenie Kutna. Zatrzymani mężczyźni ukradli z terenu jednej z firm mienie na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Skrupulatna praca policjantów pozwoliła również na przedstawienie jednemu z nich zarzutu kradzieży z włamaniem do warsztatu samochodowego skąd skradziono mercedesa i 10 zabytkowych jednośladów. Wszystkie pojazdy zostały odzyskane. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

20 kwietnia 2021 roku około godz. 8.30 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z firm przy ul. Lotniczej prawdopodobnie dochodzi do kradzieży mienia. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podczas kradzieży metalowych elementów. Sprawca ładował skradzione mienie na przyczepkę samochodową. Jak się okazało czynu tego dokonywał razem ze wspólnikiem, który przed przybyciem patrolu uciekł.

- Przyłapanym na gorącym uczynku mężczyzną okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania jego posesji odnaleziono również inne rzeczy pochodzące z kradzieży z terenu tej samej firmy, a ponadto ujawniono 9 sztuk sadzonek ziela konopi - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Mężczyzna posiadał również przy sobie marihuanę. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone przez policjantów do dalszych czynności procesowych. Równocześnie mundurowi przystąpili do ustalenia drugiego z mężczyzn i jeszcze tego samego dnia jego personalia był znane policjantom. 21 kwietnia 2021 roku został zatrzymany 37-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, wspólnik 29-latka.

- Wnikliwa i skrupulatna praca policjantów z pionu kryminalnego, bardzo drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego dała również podstawę do przedstawienia 29-letniemu mężczyźnie zarzutu za kradzież z włamaniem, która miała miejsce na początku kwietnia bieżącego roku do jednego z warsztatów na terenie Kutna. Z warsztatu wówczas skradziono samochód marki Mercedes, 10 zabytkowych motorowerów oraz motocykli, a także części i akcesoria motoryzacyjne wycenione przez pokrzywdzonego na 150 tysięcy złotych - dodaje podkom. Edyta Machnik.

Drobiazgowość i skrupulatność w podejściu do sprawy opłaciła się. Trop doprowadził policjantów do jednej z posesji na terenie powiatu, gdzie jak wynikało z ustaleń miały być ukryte zabytkowe jednoślady marki Gazela, Żak, Komar, Jawa, WFM, DKW .

- Wszystkie zostały odzyskane przez mundurowych. Mercedes został odnaleziony zaraz następnego dnia po włamaniu na terenie Brześcia Kujawskiego dzięki zainteresowaniu przypadkowego kolekcjonera. Sprawa jest rozwojowa. Planowane są dalsze zatrzymania - zaznacza oficer prasowy kutnowskiej policji.

29-letni mieszkaniec naszego powiatu usłyszał łączenie 5 zarzutów. Dwa zarzuty dotyczą kradzieży z terenu firmy przy ul. Lotniczej w Kutnie, dwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz za włamanie do warsztatu i kradzież samochodu oraz zabytkowych jednośladów. Natomiast 37-latkowi przedstawione został dwa zarzuty za kradzież.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Klaudia

  Osobę z komentarza niżej zapraszam żeby przyjechała i w twarz powiedziała skoro ma papiery na to. A jak nie to niech pierw się nauczy definicji słowa frajer. Bo potrzeba dużej inteligencji by kogoś oczerniac anonimowo w necie bo przypuszczam że cwaniak ponizej nie raz dupe małemu lizal w potrzebie. A dla wiadomości to kochanie mały nie ma związku z tą sprawą. Do czego to doszło że ludzie cwani przez internet a w oczy to slodza. Daulicostwo się szerzy w tym mieście i zasady mało kto już ma. Pozdrawiam cie i czekamy na odwiedziny skoro taki madry😁

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Bomba

  To mały frajer !!!! Roz je bal się na polowe golebiewa i Kutna . Uwaga na wjazdy na dniach u mnie dziś już byli . Przekaz do Małego . Spotka cię kara za sprzedawanie

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Jprd

  Ktoś ich za rączkę poprowadził bo sami to by nawet drobnych we własnej korszeni nie znaleźli.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Triwet

  Raz na 100 razy coś tam się uda 🤣

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

  waldemar

  Zlom znajduja ale burdeli kutnowskich nie mozna zamknac!!! GRYPA musi w koncu zakonczyc swiadczyc swoje oferty towarzyskie. A mamuski niech lepiej pilnuja swoich mezow, bo wielu gosci w swoim samochodzie Dame do towarzystwa.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Ilm

  Sukces policji?