Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ferie wystartowały! Dzieciaki spędzają je z... mundurowymi

Opublikowano: pon, 13 sty 2020 12:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzieci wypoczywające na półkoloniach zimowych w salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie miały okazję spotkać się z przedstawicielami różnych służb mundurowych i porozmawiać na temat bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież odwiedzili przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Ochrony Kolei z Kutna.

Reklama

- Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas wypoczynku. Niezależnie od jego formy, najmłodsi narażeni są na szereg zagrożeń, którym zapobiec można dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. 13 stycznia 2020 roku w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” policjantki z kutnowskiej komendy spotkały się z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na półkoloniach w salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowi - mówi asp. szt. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Wizyta odbyła się również w towarzystwie innych służb mundurowych. Razem z przedstawicielami Policji młodzież gościła przedstawicieli Straży Pożarnej i Straży Ochrony Kolei. Podczas wizyty, przedstawiciele służb mundurowych omawiali zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Rozmawiali z dziećmi na temat ostrożności w czasie zimowych zabaw, bezpieczeństwa w domu jak również przekazali informacje na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać podczas zimowego wypoczynku.

Na dzieci i młodzież czekały drobne upominki m.in. w postaci elementów odblaskowych, kolorowanek czy długopisów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Statystyka i nic więcej

    Policjanci, szczególnie dzielnicowi organizują "spotkania" dla statystyki i na polecenia przełożonych. Te "spotkania" niejednokrotnie trwają mniej niż 10 minut i są swoistego rodzaju odfajkowaniem tematu. Te spotkania nie mają żadnego charakteru i są beznadziejne. Zdecydowanie lepiej jest zaprosić ratownika medycznego czy strażaka, który pokaże sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, jak i nauczy lub przypomni podstawy udzielania pierwszej pomocy. Policyjne "spotkania" nikomu i niczemu nie służą.