Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Integracja rodzin zastępczych na spotkaniu mikołajkowym

Opublikowano: czw, 13 gru 2018 11:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zorganizowało „Mikołajki”- imprezę integracyjną. Stanowiła ona podsumowanie programu realizowanego na rzecz wspierania rodzinnej pieczy zastępczej współfinansowanego ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego. W Mikołajkach uczestniczyły rodziny zastępcze z terenu powiatu kutnowskiego oraz łęczyckiego.

Reklama

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” od 11 lat współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie poprzez promocję rodzicielstwa zastępczego, realizację działań mających na celu wspieranie kompetencje i umiejętności rodziców zastępczych oraz różnego rodzaju działań integrujących instytucjonalna i rodzinną pieczę zastępcza

Program składał się z dwóch bloków. pierwszy – „Razem z rodziną”, w ramach którego promowano w lokalnych mediach zastępcze formy opieki rodzinnej. Działania promocyjne miały przede wszystkim na celu przekazywanie społeczności lokalnej z terenu powiatów kutnowskiego i łęczyckiego informacji dotyczących rodzicielstwa zastępczego.

Działania te obejmowały również dystrybucję materiałów informacyjnych na temat pieczy zastępczej przy współpracy z instytucjami wspierającymi rodzinę. Ponadto z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowano XI Integracyjny Piknik Rodzinny. W ramach obchodów tego święta uczestnicy oprócz aktywnego spędzania czasu wolnego (gry i zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży, konkursy sportowe, itp.) mieli możliwość obejrzeć występy artystyczne czy pokazy służb mundurowych. Organizatorzy zadbali również o takie atrakcje jak malowanie twarzy, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkową, fotobudka, wata cukrowa, popcorn czy grill i słodki poczęstunek. Uczestnicy pikniku mieli także możliwość ze skorzystania z porad specjalistów w punkcie informacyjno-konsultacyjnym, w którym uzyskali informacje związane z problematyką rodzinnej pieczy zastępczej oraz z zakresu opieki i wychowania.

Drugi blok „W dobrym domu” obejmował działania integracyjno-edukacyjne. W ramach tego bloku zorganizowany został min. konkurs plastyczny „Dom i rodzina” dla dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej na terenie powiatu kutnowskiego i łęczyckiego.

Odbyły się także dwa szkolenia dla rodzin zastępczych w celu podniesienia ich kompetencji i umiejętności wychowawczych. Jedno z nich pn. „Zapobieganie zrachowaniom ryzykownym i budowanie pozytywnego zaangażowania młodych ludzi w internecie” prowadzone było przez prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego. Natomiast drugie dotyczyło opieki i wychowania.

Ponadto zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców zastępczych. Podczas nich wspólnie z opiekunami przygotowano m.in. jabłecznik, rogaliki drożdżowe, ciasteczka kruche i owsiane, babeczki z owocami, koktajle owocowe oraz kanapki. Uczestnicy przygotowali pięknie ubrany jesienny stół przy, którym wspólnie zasiedli i konsumowali własnoręcznie wykonane specjały.

Zorganizowany została również konkurs recytatorski. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych i był na wysokim poziomie artystycznym. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek.

Integracyjna impreza z okazji Mikołajek była podsumowanie programu, a spotkanie z Mikołajem i drobne prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość. Słodycze ufundował pan Kamil z Kutna. Po spotkaniu z Mikołajem dzieci uczestniczyły w sesji świątecznej wykonanej przez Piotra Tomaszewskiego oraz Natalię Katarzyńską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)