Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Interweniowali ponad tysiąc razy. Kutnowscy strażacy podsumowują miniony rok

Opublikowano: wt, 4 lut 2020 13:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Więcej interwencji, za to mniej ofiar śmiertelnych, prawie 100 fałszywych alarmów i łączne straty szacowane na ponad 8,5 mln zł - dzisiaj, podczas corocznej narady, podsumowano działania podjęte przez strażaków z naszego powiatu w 2019 r. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło kutnowskich parlamentarzystów, przedstawicieli władz miasta, powiatu i gmin oraz mundurowych z Komendy Powiatowej Policji, czy Straży Miejskiej. Spotkaniu przewodniczył komendant KP PSP w Kutnie, Marek Myszkowski.

Reklama

Wśród zaproszonych na dzisiejsze wydarzenie gości znaleźli się min: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Jarosław Wlazłowski, jego zastępca st. bryg. mgr inż. Marek Jankowski, posłowie: Tadeusz Woźniak i Paulina Matysiak, senator Przemysław Błaszczyk i prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Za przekazanie nowego wozu dla OSP Grochów dziękował wójt gminy Nowe Ostrowy, Zdzisław Kostrzewa. Za pomoc w pozyskaniu pojazdów dla KP PSP w Kutnie oficjalne podziękowanie złożono na ręce posła Tadeusza Woźniaka oraz senatora Przemysława Błaszczyka. Wszyscy przybyli mieli okazję obejrzeć film podsumowujący ubiegłoroczne działania strażaków z powiatu kutnowskiego oraz zapoznać się z oficjalnymi statystykami.

W minionym roku strażacy z powiatu kutnowskiego interweniowali łącznie 1124 razy, co daje 3,07 interwencji na dobę. Stanowi to o 59 zdarzeń w odniesieniu do roku poprzedniego, tj. o 5,5%.

W 2019 roku odnotowano w sumie 367 pożarów, czyli o 46 więcej niż w roku poprzednim. 342 stanowiły pożary małe, 24 pożary średnie i 1 pożar duży. Ani razu strażacy nie walczyli natomiast z pożarem bardzo dużym. Aż 54 proc. pożarów dotyczyło nieużytków, 15 proc. obiektów mieszkalnych, 4 proc. obiektów produkcyjno-magazynowych, 17 proc. upraw, zaś 10 proc. środków transportu.

Najwięcej pożarów, bo 137, miało miejsce na terenie Kutna – to wzrost o 28 w odniesieniu do roku poprzedniego. Ilość miejscowych zagrożeń w porównaniu do roku 2018 zmalała z 667 do 660 zdarzeń (spadek o 7 zdarzeń). Stanowią one 59% ogółu interwencji JOP w 2019 roku. Ilość alarmów fałszywych w roku 2019 wyniosła natomiast 97 i w porównaniu do roku 2018 wzrosła o 26%. Fałszywe alarmy stanowią 9 proc. wszystkich zdarzeń w roku 2019.

Podczas ubiegłorocznych interwencji kutnowscy strażacy odnotowali 20 ofiar śmiertelnych i 184 rannych. Warto jednak zauważyć, że żadna osoba nie zginęła w wyniku pożaru.

Najwięcej interwencji, aż 145, podjęli druhowie z OSP Żychlin. Łączne straty poniesione w wyniku ubiegłorocznych zdarzeń szacuje się na 8658,7 tys. zł (w 2018 r. - 6498 tys. zł), natomiast wartość uratowanego mienia to ok. 33 mln zł (w 2018 r. - 28 mln zł). We wszystkich działaniach interweniowało łącznie 10 253 strażaków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Tadeusz Woźniak

  Dobry wieczór nazywam się Tadeusz Woźniak i jestem kłamliwą kur....wa !

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  observer

  no sposób na splugawienie munduru - ubrać go na taką personę jak pan w.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  tarukid

  Świętoszkowaty na pokaz Woźniak, w czarnym zmilitaryzowanym mundurze i żelaznym krzyżem z liśćmi dębu i innymi świecidełkami na klacie, wygląda jak gaulajter z SS na dystrykt kutnowski. Gęba u niego - i świecąca i jakby spasiona, a to by znaczyło, że aż zanadto się obżera (fakt - stać go, bo zrobił sobie podwyżkę z naszych podatków) ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  MiłoszW

  Proszę włączyć możliwość komentowania artykułu pt. "Tragedia na obwodnicy, zginęły dwie młode kobiety. Wiadomo, co było przyczyną wypadku".

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  mieszkaniec

  A Pan poseł po spotkaniu jeździ po nowych chodnikach na oś. Batorego. Wstyd.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Straż

  Zwłaszcza Tadzio interweniował , zapasiony stary knur !

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Guu78

  Ponad 1000 razy z czego 800 to OSP

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   łohotnik

   Kasa leci, szafa gra.