Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kajakiem przez KDK. Pogodny Olo zwieńczył Festiwal na Faktach

Opublikowano: ndz, 2 lut 2020 21:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podróżnik roku 2015 według National Geographic, wielokrotny medalista polski w kajakarstwie górskim, pierwszy człowiek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki - Aleksander Doba był wisienką na torcie drugiej edycji Festiwalu na Faktach.

Reklama

Zapytany "How old are you?" odpowiada - "I'm 73 years young". Wiek to dla niego tylko metryka, bo wigoru, siły mięśni i radości ducha mógłby pozazdrościć mu niejeden młodzian. Doskonale oddaje to zresztą film poświęcony jego postaci. Seans „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie” poprzedził wczorajsze spotkanie z wyjątkowym podróżnikiem.

Salę tarasową Kutnowskiego Domu Kultury wypełniły tłumy kutnian, a pozostałą wolną przestrzeń uzupełniły barwne opowieści z dalekich zakątków naszego globu. Frenetyczny Aleksander nie pozwolił przybyłym się nudzić, zalewając ich zabawnymi anegdotami i czarując uśmiechem.

Miał zresztą o czym opowiadać. Olek Doba nie tylko zgarnął najwyższy laur National Geographic i przepłynął kajakiem z Afryki do Ameryki Południowej. Opłynął także Morze Bałtyckie i Bajkał, a Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Jest również dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim, a w 2015 został honorowym obywatelem Swarzędza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    wartości rodzinne

    zajmij się wnókami dziatku zamiazd plywać po możach i oceanach świata

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    dziekan Pisarek

    Jak ten dziadek chodził do kościoła podczas półrocznego pobytu na oceanie, gdzie nie ma żadnej parafii? A co, gdyby umarł tam bez przyjęcia Ostatniego Sakramentu?