Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnianie gościli w Licheniu. Modlili się o...

Opublikowano: wt, 10 gru 2019 10:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkudziesięciu wolontariuszy posługujących w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej modliło się podczas Mszy Św. w kaplicy Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Światowy Dzień Wolontariusza. Wśród nich byli także zaprzyjaźnieni wolontariusze z Kutna.

Reklama

– Praca wolontariuszy jest bezcenna – zaznaczył na początku Eucharystii ks. Krzysztof Jagoda MIC, witając posługujących w licheńskim Hospicjum i Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Pani Lidia, wolontariuszka w licheńskim Centrum Pomocy wspiera osoby uzależnione. Dzieli się swoim doświadczeniem i radością – nie sięga po alkohol kilkanaście lat.

– Kiedyś upadałam wiele razy w alkoholu, a teraz wzrastam i czuję wewnętrzny pokój – przyznała. Jest dostępna dla potrzebujących cały czas, posługuje w Licheniu na stałe. Posługa wolontariusza to radość tworzenia relacji z człowiekiem, który czuje się czasami samotny – stwierdziła.

Również księża Krzysztof Jagoda i Jarosław Hybza MIC z uśmiechem na twarzy opowiedzieli, jak rozpoczynali swą zakonną drogę od wolontariatu w Lublinie. Z potrzeby serca pomagali chorym i starszym w codziennych trudach. Właśnie o odcieniach miłości Bożej, która jest bliska wolontariuszom i rodzajach Adwentu mówił ksiądz Hybza w głoszonym słowie.
W kolejnej części kazania ks. Hybza omówił sześć odcieni miłości Boga, które przejawiają się w codziennym życiu i posłudze wolontariusza.

– W pierwszym aspekcie Boża miłość jest darmowa. Nie zasłużyliśmy sobie na tę miłość, ale Jego miłość jest bezwarunkowa. I taką miłością mamy się dzielić. Miłość Boga jest też zawsze stabilna – Bóg kochał wierzących i niewierzących, dobrych i złych, sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Uczmy się tego. – nauczał marianin.

– Wolontariat to czas złożony Bogu, drugiemu człowiekowi, w którym widzimy Chrystusa. Niech to bogactwo, koloryt miłości Bożej, nieustannie towarzyszy nam w życiu – podsumował ks. Hybza.

Celebrans poinformował, że aż 10 proc. Polaków jest zaangażowanych w różne formy wolontariatu, a zatem nie gaśnie pragnienie bezinteresownego pomagania na różnych płaszczyznach.

Chętnych do podjęcia drogi wolontariatu w licheńskim Hospicjum zaprasza do kontaktu Urszula Kulig, koordynator wolontariatu. Można się zgłaszać pod nr. tel. 48 (63) 270-86-04, 48 665-600-529 i adresem e-mail: [email protected] Szczegóły na stronie internetowej:www.lichen.pl w zakładce Hospicjum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Ria

  Modlitwa- najlepszy sposób aby nic nie robiąc myśleć że się pomaga

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Przejżałem na oczy.

  Naiwni.A może by tak jakaś refleksja ,jak już wiedzą ,kto ten biznes-kościół zbudował. Gdzie wy jeżdzicie Naiwni.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  katia

  ALLELUJA - i po kasę . Biznes nawet taki - nie ma wszak moralności

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  devil

  Średniowiecze masakra, gościom tylko mieczy przy pasie brakuje i zamiast żarówki światło z paleniska. masakra