Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnianie są niesamowici! Robią sprzęt ochronny… drukarkami 3D!

Opublikowano: wt, 31 mar 2020 20:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszyscy doskonale wiedzą, że w naszym mieście prężnie działa akcja ‘’Widzialna Reka-Kutno’’. Mało kto jednak wie, że w jej ramach robione są przyłbice ochronne za pomocą... drukarek 3D! Pierwsze egzemplarze już zostały rozdane.

- Dzięki uprzejmości kilku wolontariuszy posiadających drukarki 3D, udało się rozpocząć całkowicie nieodpłatną produkcję przyłbic medycznych, których pierwsza testowa partia właśnie trafiała na front walki z epidemią – napisał Adrian Czekaj, jeden z Kutnowskich Motocyklistów i wolontariusz ‘’Widzialnej Ręki’’.

Jak dotąd ten wyjątkowy sprzęt trafił do ratowników z karetki epidemiologicznej, na kutnowski SOR, na oddział ginekologiczno-położniczy kutnowskiego szpitala, do Sanepidu - dla pracowników zajmujących się poddanymi kwarantannie osobami i do DPS sióstr Albertynek.

- To dopiero początek. Praca idzie pełną parą, posiadamy niezbędną ilość materiałów do produkcji kolejnej partii przyłbic, choć brakuje gumek. Będziemy jednak potrzebowali waszego wsparcia, o którym napiszemy osobno nieco później – dodaje A. Czekaj.

Przyłbice będą sukcesywnie trafiać w ręce medyków i pracowników instytucji najbardziej narażonych na kontakt z zakażonymi. Wszystko rzecz jasna bezpłatnie. W planach jest przekazanie tego sprzętu:

  • Wszystkim oddziałom kutnowskiego szpitala;
  • Wszystkim obsadom karetek pogotowia z terenu Kutna i okolic;
  • Najbliższemu szpitalowi zakaźnemu - w Zgierzu;
  • Pozostałe pobliskie szpitale

W pomoc w organizacji komponentów włączyło się Miasto Kutno. Ozonowaniem gotowych elementów zajął się Cyryl Banel i firma Gastromatic Kutno, a także wulkanizacja Pit-Stop Ram-Mix Auto Serwis i Adam Skotarczak.

Jak wylicza A. Czekaj, nad osłonami od kilku dni pracują: Kacper Pawłowski, Michał Wiśniewski, Michał Józefecki, Michał Kawiński, Radosław Janik, Piotr Kucharski i Filip Badylak.

O inicjatywach wolontariuszy z Kutna na pewno jeszcze nie raz będziemy informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE