Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutno uczciło pamięć ofiar Holocaustu

Opublikowano: 20 kwietnia 2021 08:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w Polsce obchodziliśmy Dzień Pamięci o Holocauście i Powstaniu w Getcie Warszawskim. 78 lat temu żydzi zgromadzeni w warszawskim getcie wystąpili zbrojnie przeciwko Niemcom okupującym tereny Polski podczas II Wojny Światowej.

Reklama

Był to pierwszy miejski zryw na okupowanych ziemiach. Po stłumieniu powstania, Niemcy spalili i zrównali z ziemią budynki znajdujące się w getcie.

- Pamięć o tych wydarzeniach musi w nas pozostać. To okrutne dzieje szczególnie dla ludności żydowskiej, natomiast nie możemy pozwolić, aby w przyszłości spotkało nas coś podobnego – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Mieszkańcy Kutna oddają hołd poległym przy bramie dawnego Getta przy ulicy Mickiewicza. Na terenie byłej cukrowni w zorganizowanym przez Niemców getcie, skoncentrowanych było około 8000 żydów z Kutna oraz okolicznych miejscowości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Polak

    Zbigniew jak zwykle coś wyjaśnia. Żydów przez wielkie Ż. !!!

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

    Mleczarz

    Pamięć o tej tragedii należy podtrzymywać bez dwóch zdań. Nasuwa się jednak pytanie czy Kutno stać na budowę muzeum żydowskiego. Uważam ( zapewne nie tylko ja), że nie stać i pomysł na jego budowę to przejaw megalomanii i niezrozumiałych ambicji.