Reklama

[ZDJĘCIA] Lokalni politycy łączą siły. To inicjatywa burmistrza Żychlina

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorządowcy z powiatów łęczyckiego i kutnowskiego zakładają Partnerstwo Jednostek Samorządu Terytorialnego o nazwie "Między Kutnem a Łęczycą". Partnerstwo zostanie zgłoszone do udziału w projekcie "Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego".

- Inicjatorem partnerstwa jest pan Grzegorz Ambroziak – Burmistrz Żychlina, a list intencyjny, dotyczący wspólnej inicjatywy, podpisali w dniach 28-29 września 2020 r. przedstawiciele wszystkich miast i gmin Powiatu Łęczyckiego, w tym pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki - informuje Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

Partnerstwo jest próbą szerszego porozumienia samorządów, które chcą przeciwdziałać marginalizacji społecznej obszarów zdegradowanych, szczególnie małych miast i wsi w środku Polski.

- Celem pilotażu jest przygotowanie rozwiązań, a następnie wypracowanie rekomendacji prawnych oraz wdrożenie ich do realizacji. Czy projekt zostanie zaakceptowany do realizacji w dużej mierze zależy od Pana Marszałka i Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego - podkreśla Starostwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE